דף הבית > מבוא למיקרוכלכלה
מבוא למיקרוכלכלה

מבוא למיקרוכלכלה

         

תקציר

מדע הכלכלה עוסק באופן שבו בני האדם מנסים לספק את הרצונות ואת השאיפות שלהם בתנאים שבהם המקורות לסיפוקם מוגבלים. זהו מצב המאפיין כמעט את כל תחומי הפעילות האנושית - מעולם העסקים ועד חיינו הפרטיים.

הספר "מבוא למיקרוכלכלה" מציג באופן בהיר ומסודר את מערכת המושגים המשוכללת שפיתח מדע הכלכלה כדי לנתח את הרצונות של השחקנים השונים במערכת הכלכלית - אנשים, פירמות, ממשלות - ואת היכולת להשיג את מבוקשם, את הדרכים המיטביות להתנהלותנו ואת הדפוסים שלפיהם אנו בסופו של דבר פועלים.

הספר מציג מושגי יסוד מרכזיים, כמו ייצור, יתרון יחסי, מסחר, מחיר, ביקוש, היצע, רווחה חברתית ועוד, ובעזרתם הוא מתווה עבור הקוראים דרך שיטתית להבנת המפגש המתרחש בשוקים בין מוכרים לקונים, ואת התועלת שכל צד מפיק ממנו. הספר דן בהרחבה גם בנושאים שנעשו בולטים בשנים האחרונות, כמו תורת המשחקים, כלכלה התנהגותית ומימון.

ישי מעוז הוא דוקטור לכלכלה מטעם האוניברסיטה העברית. שימש מרצה באוניברסיטה העברית, באוניברסיטת חיפה ובאוניברסיטה של טקסס, וכיום הוא חבר הסגל הבכיר באוניברסיטה הפתוחה. מחבר הספרים "מקרוכלכלה א" ו"מקרוכלכלה ב" (למדא - ספרי האוניברסיטה הפתוחה).


מחיר באתר: 149 ₪

 * משלוח חינם בארץ בקניה מעל 249 ₪ בכפוף למדיניות המשלוחים 

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך: