דף הבית > מבוא לפסיכולוגיה של הצמצום
מבוא לפסיכולוגיה של הצמצום

מבוא לפסיכולוגיה של הצמצום

         

תקציר

תורת הצמצום של פרופ´ מרדכי רוטנברג הנחשב לאבי ה"פסיכולוגיה היהודית" מהווה קריאת כיוון חדשה, ביקורתית ורעננה בתשתית העומק של מדעי החברה המודרניים, שלהם הוא מבקש להעמיד אלטרנטיבה. בעוד שבספריו הקודמים חשף רוטנברג את המחשבה הנוצרית המונחת ביסוד הפסיכולוגיה המערבית, בספר הנוכחי הוא מציג בפשה עמיית ומובנת לכל את הפסיכולוגיה של ה"ערבות ההדדית", אותה הוא דלה מתוך המקורות היהודיים.

כאלטרנטיבה לתפיסה המערבית השלטת ולהשלכותיה על עולם הטיפול ועל תפיסת החיים של האדם המערבי, מעמיד רוטנברג קריאות כיוון חדשניות ששורשיהן בסיפור העקדה המקראי, בתפיסתו הפרשנית של המדרש, בעולמה של החסידות ובסיפור העומק הקבלי של הבריאה מתוך הצמצום.

תורת הצמצום הנובעת מהמיתוס הקבלי על פיו האל צמצם עצמו מרצון כדי לפנות מקום לעולם, משמשת לרוטנברג מודל למערך החברתי ולהתנהגות האנושית הפועלת בתוכו.

תורה זו, שכבשה לעצמה אוהדים רבים בקרב מטפלים ואנשי רוח, מוצגת כאן לראשונה לעיניו של הקורא מן השורה, בשפה פשוטה, קולחת וקלה להבנה.

הספר מיועד לפסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים, אנשי מחקר ומתעניינים ביהדות, בחינוך ובמדעי החברה.

פרופ´ מרדכי רוטנברג מן האוניברסיטה העברית הוא חתן פרס ישראל ומחברם של ספרים רבים, ביניהם: ´Damnation and Deviance´, ´קיום בסוד הצמצום´, ´שבעים פנים לחיים´, ´פרד"ס הנפש´, ´היצר´ ועוד רבים אחרים. בהוצאת ראובן מס יצאו גם ´The Trance of Terror´ ו´על החיים והאלמוות´. על בסיס תפיסתו הפסיכולוגית נוסדו תכניות לימודים בטיפול לאור היהדות באוניברסיטה העברית ובמקומות נוספים. פרופ´ רוטנברג עומד בראש המרכז לפסיכולוגיה יהודית בירושלים.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 84 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

השטיבל והסטארט אפ

השטיבל והסטארט אפ

מרדכי רוטנברג
מחיר מכירה 98 ₪
להציל את המונותאיזם

להציל את המונותאיזם

מרדכי רוטנברג
מחיר מכירה 82 ₪
החיים כמסע תנכי

החיים כמסע תנכי

מרדכי רוטנברג
מחיר מכירה 98 ₪
קיום בסוד הצמצו

קיום בסוד הצמצו

מרדכי רוטנברג
מחיר מכירה 88 ₪
סיפורי מעשיות משנים קדמוניות

סיפורי מעשיות משנים קדמוניות

ברסלב
מחיר מכירה 74 ₪
קרן אור לנשמה

קרן אור לנשמה

שמואל רסקין
מחיר מכירה 69 ₪