דף הבית > מוצא המינים
מוצא המינים

מוצא המינים

         

תקציר

חסר זמנית המלאי! הספר `מוצא המינים` לצ`ארלס דארווין הוא ספר-יסוד-ומופת בתולדות המדע החדיש, כלי מחזיק ברכה באוצר ההשכלה והספרות המדעית של כל אומה ולשון. בפרופ` שאול אדלר זכינו ומצא הספר את תורגמנו ופרשנו הראוי לו להכניסו לבית תרבותנו, במלאה 100 שנה לצאתו לאור בלשונו המקורית. במה נתייחד `מוצא המינים?` קודם כל בזה, שדארווין ביסס את תורתו על שפע עובדות, הבאות מעולם החי והצומח שבהווה ובעבר הרחוק. עובדה רודפת עובדה, המחשבה מתרפקת על שלל החומר, שדארווין מגיש לקורא, ואין מנוס ממסקנותיו. שנית, החומר הוא מגוון מאוד. על רקע עצום של זמן וחלל צייר דארווין את תמונת ההתפתחות של החי והצומח על-פני האדמה. הארץ נוצרה, יבשות וימים התהוו. איים צצו בלב ימים, עידנים חלפו, שכבות ותצורות גיאולוגיות נשתקעו, ונטמנו בהם עדים נאמנים לכך, שהחי והצומח שבאותם הימים הרחוקים שונה היה מן הקיים בימינו. מזמן לזמן שקעו שטחי-יבשה ונתכסו מים, ובמרוצת הזמן חזרו והתרוממו ונהיו ארץ נושבת על-ידי חי חדש וצומח חדש. קרחונים סחופי-זרם נדדו בלב ימים ופרקו את מטענם על איים שוממים. עובדות של ממש וראיות של ממש על כל דף...

הקורא והמעיין בספר כאילו נעשה עד-ראייה לאחד המאורעות החותכים שבתולדות המדע והמחשבה.

ספר זה, שמדע הביולוגיה של ימינו לא ישוער בלעדיו, דעותיו נעשו מושכלות ראשונים בכל מקום שתרבות המערב והשכלתה מגיעות, וכמעט שאין לך תחום של מחשבה ומעשה ביישובו של עולם שספר זה לא השפיע עליו השפעה מהפכנית, בין במישרין בין בעקיפין, בין מדעת בין שלא מדעת, במשך מאת השנים, מאז ראה אור עולם.

במבוא מקיף `דארווין ותורתו` עוקב פרופ` ש. אדלר אחר תולדות רעיונותיו של הספר בדורות שקדמו לכתיבתו ואחר דרכי השפעתו לאחר שבא לעולם, בין בענפי המדע והמעשה הקרובים לעניינו, בין במחשבה הפילוספית הכללית ובזרמי המגמות החברתיות והמדיניות עד עצם היום הזה.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 97 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

40% הנחה על הספר השני
שביל החלב

שביל החלב

מויה מקטיר
מחיר מכירה 108 ₪
40% הנחה על הספר השני
סיפור חיינו

סיפור חיינו

ליאת בן-דוד דר
מחיר מכירה 96 ₪
40% הנחה על הספר השני
ספר המה והלמה

ספר המה והלמה

יהודה פרל
מחיר מכירה 98 ₪
משוואת אלוהים

משוואת אלוהים

מיציו קאקו
מחיר מכירה 98 ₪
עידן האי ודאות

עידן האי ודאות

טוביאס הירטר
מחיר מכירה 112 ₪
חי - מסע לפיצוח החידה הגדולה: מהם החיים?

חי - מסע לפיצוח החידה הגדולה: מהם החיים?

קרל זימר
מחיר מכירה 98 ₪