דף הבית > מטילדה מחודש
מטילדה מחודש

מטילדה מחודש

         

תקציר

מטילדה היא לא סתם ילדה: כבר מגיל צעיר היא קוראת ספרים של מבוגרים ומחשבת תרגילים מסובכים בראש. אתם בטח חושבים שההורים שלה גאים בה מאוד. ובכן... אתם טועים! הם כל כך עסוקים במכירת מכוניות מקולקלות, בהשתתפות בערבי בינגו ובצפייה בטלוויזיה, עד שהם בכלל לא שמים לב אליה. אבל כשמטילדה הולכת לבית הספר אחוזת רָסֶקוֹתָם, היא פוגשת מבוגרים נוראים אפילו יותר מהוריה, כמו המנהלת טְרוֹפְדְרוֹס האיומה. האם המבוגרים יצליחו סוף־סוף "לקלקל" את מטילדה או שהיא זו שתקלקל להם את התוכניות?


"ספר מהנה ומשעשע, המציג את עולם המבוגרים מנקודת מבטו של ילד. כמו תמיד, איוריו של בלייק משלימים את ההומור הסאטירי באופן מושלם." סקול לייבררי ג´ורנל


רבים הכתירו את רואלד דאל (1916-1990) בתואר סופר הילדים המצליח בעולם. הוא נולד בוויילס למשפחה ממוצא נורבגי וגדל באנגליה. כשהיה בן 26 עבר לוושינגטון שבארצות הברית ושם החל לכתוב.
רבות מיצירותיו לילדים נולדו כסיפורים לפני השינה. כפי שמתארת בתו אופליה: "בכל ערב, כשאחותי לוסי ואני שכבנו לישון, שמענו את הפסיעות האיטיות של אבא במעלה המדרגות, כשבא לספר לנו סיפור. אני זוכרת איך היה נשען על קיר חדר הילדים שלנו, ידיו בכיסיו ומבטו נישא קדימה, ויצא להפליג אל מרחבי הדמיון."
ספריו של דאל ראו אור באין־ספור מהדורות, אוירו בידי טובי המאיירים ותורגמו לעשרות שפות. רבים מהם הומחזו, הולחנו והוסרטו.


מחיר באתר: 54 ₪

מחיר קטלוגי: 72

25%
Powered by Blacknet.co.il