דף הבית > מיהו יהודי בימינו?
מיהו יהודי בימינו?

מיהו יהודי בימינו?

         

תקציר

206 עמודים.
הוויכוח הציבורי על השאלה "מיהו יהודי?" מלווה את מדינת ישראל כמעט מראשיתה. בשנת 1958 פנה ראש הממשלה דאז בן גוריון לקבוצה של כחמישים רבנים (אורתודוקסים וליברלים) ואנשי רוח מישראל ומהתפוצות, וביקש את חוות דעתם בשאלת ההגדרות של הזהות היהודית.
כיום, בישראל של 2005, נהפכה שאלה זו לסוגיה קריטית. בישראל חיים כיום כרבע מיליון עולים מחבר העמים שבמדינות מוצאם נחשבו יהודים, ופעמים גם הופלו על רקע זה, ובישראל אין רושמים אותם ככאלה. אולי יש מקום לחשוב מחדש על ההגדרה הרבנית המקובלת?
ומזווית אחרת – ישראלים ויהודים רבים שיהדותם אינה מוטלת בספק מרבים להעסיק את עצמם בשאלות שנוגעות לזהותם היהודית: במה אני יהודי? מה משמעותה וחשיבותה של יהדותי לחיי? מה בין יהדות לישראליות ועוד.
כמעט ארבעים שנה לאחר פנייתו של דוד בן גוריון, ביקשנו לחדש את מפעלו ולשוה לשאול את השאלה "מיהו יהודי בימינו?". את הסוגיה הבאנו אל פתחם של הוגים בארץ ובחו"ל, שילבנו את קולותיהם של מי שענו לבן גוריון עם קולותיהם של אדוקים וחופשיים, מנהיגי הזרמים ביהדות וקשת יוצרים בני זמננו.
אסופה זו מקיימת מעין דיאלוג וירטואלי בין משתתפיה. כל הכותבים בכרך זה מודעים למורכבותה של הבעיה אחדים מוצאים לה תשובות דתיות, אחדים מציעים תשובות לאומיות, ואחרים סבורים שיש יותר מדרך אחת להגדיר את הזהות היהודית.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 88 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

ערכין  מחקרים במשנה ובתוספתא

ערכין מחקרים במשנה ובתוספתא

יוסף מרקוס
מחיר מכירה 135 ₪
החן שבך

החן שבך

שמואל הרב
מחיר מכירה 75 ₪
שיעור מולדת

שיעור מולדת

דני נגר
מחיר מכירה 76 ₪
יוסף וחלומותיו

יוסף וחלומותיו

אילנה פרדס
מחיר מכירה 96 ₪
פני תהום

פני תהום

אשר אלבו
מחיר מכירה 118 ₪
מן המעיין אל ההר

מן המעיין אל ההר

ישראל קנוהל
מחיר מכירה 98 ₪