דף הבית > מילה במילה
מילה במילה

מילה במילה

4 1
         

תקציר

אוצר המילים העבריות מילה במילה בא למלא את תפקיד התזאורוס הרווח בשפות אירופאיות מאז אמצע המאה ה19-, שחסרונו הורגש בלשון העברית. ייעודו של האוצר (תזאורוס) הוא לרכז את כל המילים הנרדפות (סינונים) והמילים המנוגדות (אנטונים) כדי לשמש כלי עזר בהפעלת הידע הלשוני של הדובר והכותב.
מילה במילה הוא האוסף העברי השלם והמקיף ביותר של מילים נרדפות, ניגודים ושדות סמנטיים. אין הוא בא להחליף מילון לשוני רגיל שמטרתו להגדיר, להסביר ולציין את הוראת המילים הבלתי ידועות. האוצר בא להוסיף ידע ולהשלים את המילון לכלל שפה חיה וגמישה, על מנת שייעשה בה שימוש פעיל, מדוייק ואופטימלי.
כמו כל תזאורוס מבוסס גם מילה במילה על ידיעה פסיבית של הלשון - מצב בו מצוי למעשה כל דובר עברית - והוא מסייע למעיין בו להיזכר בכל המונחים החלופיים והמילים הנרדפות המוכרות לו והקיימות בתודעתו במצב רדום. האוצר מסייע איפוא למיגור דלות הלשון, שהשתלטה על השיח הישראלי בשנים האחרונות.
מילה במילה מכיל רבבות ערכים ומאות אלפי מילים נרדפות בנות זמננו מכל הרבדים, מכל התקופות ומכל המשלבים (כולל מילים שאולות, לועזיות ומילות עגה). הוא תוכנן ונערך באופן ידידותי למשתמש. בחלקו הראשון מופיעות המילים הנרדפות בסדר אלפביתי (חיצוני ופנימי) ולצידן מוצגות מילות הניגוד; בחלקו השני מובאים בסדר אלפביתי כאלף ומאתיים שדות סמנטיים כשרוב המילים העבריות מוצאות בהם את מקומן.

מילה במילה ערוך לפי מפתח הפועל בהווה, שיטה שהוכיחה את יעילותה גם במילוני ספיר החדישים והפופולריים. שני המילונים הם כלים חיוניים לכל מי שמתכוון להתבטא, לכתוב ולדבר בבהירות, ביעילות ובסגנון אישי. אם תדפדפו במילה במילה להנאתכם כדבר שבשגרה, תמצאו אותו מרחיב את הדעת, מעשיר את אוצר המילים שלכם, ותתמהו כיצד בכלל התנסחתם בלעדיו עד כה. כמו כן יעניק לכם העיון בו עונג אינטלקטואלי רב, ויקל על פעילות הכתיבה במידה שלא נודעה בעברית לפניו.

מילה במילה הוא כלי עבודה אלמנטרי לתלמיד, למורה, לפקיד, לעיתונאי, לפרקליט, לחידונאי ולפותר תשבצים, לאיש הפרסום והשיווק וכן לסופר, למרצה ולאיש הרוח המבקש לדייק בהבעתו.
מילה במילה היא המילה האחרונה בתחום הלשון העברית.


מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות
אזל זמנית

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

המילון הערבי-עברי החדש

המילון הערבי-עברי החדש

מנחם מילסון
מחיר מכירה 239 ₪
שיחון עברי ערבי לענייני צבא ובטחון

שיחון עברי ערבי לענייני צבא ובטחון

 
מחיר מכירה 45 ₪
לדבר ערבית א'-ד'-מארז חדש ללא דיסקים

לדבר ערבית א'-ד'-מארז חדש ללא דיסקים

 
מחיר מכירה 300 ₪
עברית בהנאה לדוברי איטלקית

עברית בהנאה לדוברי איטלקית

עדנה קדמן
מחיר מכירה 108 ₪
לפ שיחון יפנית 9 שיחון

לפ שיחון יפנית 9 שיחון

 
מחיר מכירה 41 ₪
לפ שיחון אמריקה הלטינית 9 שיחון

לפ שיחון אמריקה הלטינית 9 שיחון

 
מחיר מכירה 41 ₪