דף הבית > מיתוס היופי
מיתוס היופי

מיתוס היופי

5 1
         

תקציר

315 עמודים

מיתוס היופי ראה אור לראשונה ב-1991, והפך עם פרסומו לרב-מכר ברצות הברית. הספר קריאת תיגר נועזת על מושגי היופי בחברה המערבית ועל השימוש שנעשה בהם כדי לנטרל הישגים ותמורות שהושגו לאורך שנים ארוכות של המאבקים פמיניסטיים. נעמי וולף מציגה בו ביקורת רדיקלית וחכמה של תעשיות הזוהר , היופי והרזון וחושפת את הדיכוי הפסיכולוגי והגופני של נשים באמצעות תעשיות אלו ואת האינטרסים הכלכליים והפוליטיים העומדים מאחוריו. עם הופעת הספר בעברית נשמעים דבריה של וולף כואבים וחריפים כאילו נכתבו אמש ובישראל. הנדע להקשיב להם ולחולל את התמורה התודעתית והחברתית הדרושה לקיומינו כאן ועכשיו?

"אנו ראויות לזכות לבחור לעשות ככל העולה על רוחנו בקשר לפנים ולגוף שלנו, בלי שניענש על כך על ידי האידיאולוגיה הרווחת, המשתמשת בגישות תרבותיות דומיננטיות, בלחץ כלכלי, ואפילו בפסיקי דין משפטיים בנוגע להופעתן החיצוניות של נשים, כדי לטרפד אותנו מבחינה פסיכולוגית ופוליטית".

"אנו , כצרכניות של תרבות ההמונים, מפסידות, כל עוד לחץ המפרסמים מאלץ את עיתוני הנשים לרכז את חרדות הקוראות שלהן במד- המשקל ובמראה, על חשבון מתן ביטוי לתכנים האמיתיים של עולם הנשים הרחב והמגוון".

"תגובות הנגד ביחס לפמיניזם, שמנצלת אידיאולוגיה של יופי כדי לשמר את נחיתותן של נשים, איננה תוצר של מסימה סודית מאורגנת, עם מפות ותרשימים. היא תוצר של אווירה רווחת, שבה חרדות של גברים ותחושות אשמה של נשים מופצות ומוגדלות באמצעות הדימויים התרבותיים של נשים. באווירה כזו מעבירים הדימויים לנשים מסרים ברורים בלבד הקשר בין הערך שלהן לבין הגוף שלהן".

"מיתוס היופי התעורר במיוחד כדי לנטרל נשים כמו בהיפנוזה ולהביאן לשיתוק פוליטי. לפיכך, רק אם נדע כיצד להסיר את הקללה הזו, נצליח לשחרר את השטחים הכבושים של תודעתנו ולעזרים אנרגיות חדשות למאבקנו החשוב יותר למען השוויון נשים".

"מה צריך לעשות? הקוראים הם אלה שיכתבו את הפרק המסיים של מיתוס היופי. ונשים רבות עשו בדיוק כך".

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 71.2 ₪

מחיר קודם

מחיר קטלוגי: 89

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

אש בא

אש בא

וולף נעמי
מחיר מכירה 79 ₪
המקום שאין לו גבול

המקום שאין לו גבול

חוסה דונוסו
מחיר מכירה 98 ₪
2 ב-110 ש"ח
המבחן של מלכת השמש

המבחן של מלכת השמש

נישה גיי-טולי
מחיר מכירה 98 ₪
באוויר בעננים

באוויר בעננים

גי דה-מופאסאן
מחיר מכירה 79 ₪
מלון גרנד בבילון

מלון גרנד בבילון

ארנולד בנט
מחיר מכירה 98 ₪
2 ב-110 ש"ח
כעבור עשרים שנה

כעבור עשרים שנה

צרלי דונלי
מחיר מכירה 98 ₪