דף הבית > מכלניות לפונדק הרוחות
מכלניות לפונדק הרוחות

מכלניות לפונדק הרוחות

         

תקציר

יצירתו של נתן אלתרמן מקיפה תחומים רבים ומגוונים מבחינת הנושאים, התכנים, הז´אנרים השונים וכן מבחינת ההתייחסות האקטואלית והרלוונטית לסוגיות ולתופעות בתחום החברתי והלאומי.
מחזותיו של אלתרמן, שנכתבו בשלב מאוחר יחסית של יצירתו, מהווים פרק בפני עצמו, הקשור אמנם, מהיבטים שונים, ביצירתו הספרותית, כפי שמקובל אצל כל יוצר בין-תחומי. אולם יש לראות בהם תחום ייחודי, שונה, שיש לבחון ולהעריך אותו, בראש ובראשונה, על פי הכללים המאפיינים של המודוס הדרמטי-תיאטרלי.
הספר סוקר את יצירתו הדרמטית של אלתרמן, על פי סדר כרונולוגי של הכתיבה וההצגה של המחזות השונים. כל מחזה נבחן לגופו, מתוך פרספקטיבה, מבחינת הנושאים, הרלוונטיות האקטואלית, העיצוב הבימתי-תיאטרלי, הרקע ההיסטורי והזיקה ההשוואתית המתייחסת למוטיבים ולצורות בדרמה העברית, היהודית והלועזית. וכן ההתקבלות, הבעייתית לעיתים, של אותם מחזות, כפי שהוצגו בשעתם על ידי הקהל והביקורת.
פרקים נפרדים מוקדשים לתרומתו החשובה של אלתרמן לבימה הזעירה בפזמונים הרבים שכתב ל´המטאטא´, ´לי לה לו´ ועוד, וכן לכמה מיצירותיו של אלתרמן שהומחזו ועובדו לתיאטרון.

המחבר, פרופסור בן עמי פיינגולד, לימד שנים רבות בבית הספר חינוך ובחוג לספרות עברית באוניברסיטת תל-אביב וכן במכללת לוינסקי. עיקר פועלו המחקרי מתרכז בחקר ספרות ההשכלה, דרמה עברית והוראת ספרות. מספריו: השואה בדרמה העברית (1989), הוראת הסיפור הקצר (1989), חינוך ותיאטרון (1996), ללמוד רחל (1996), תש"ח בתיאטרון (2001).

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 88 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

השואה בדרמה העברית

השואה בדרמה העברית

פיינגולד בן-עמי דר
מחיר מכירה 92 ₪
מולייר ארבעה מחזות

מולייר ארבעה מחזות

מולייר
מחיר מכירה 122 ₪
כל כתבי יוסף מונדי כרך ג

כל כתבי יוסף מונדי כרך ג

זהבה כספי
מחיר מכירה 99 ₪
חנוך לוין מעורב אחרון

חנוך לוין מעורב אחרון

חנוך לוין
מחיר מכירה 84 ₪
פיקוח נפש

פיקוח נפש

תומר רוזמן
מחיר מכירה 55 ₪
פליאס ומליזנד

פליאס ומליזנד

מוריס מטרלינק
מחיר מכירה 59 ₪