דף הבית > מלחמת יום הכיפורים מבט שונה
מלחמת יום הכיפורים מבט שונה

מלחמת יום הכיפורים מבט שונה

         

תקציר

25.2.20 - הפצה החל ממרץ!

ספר זה, העוסק במלחמת יום הכיפורים, פורשׂ יריעה רחבה של מידע, ניתוח ומסקנות. החל באירועים והמהלכים שקדמו למלחמה, עבור דרך תיאור עקבי ומפורט של ימי המלחמה עצמה מהזוויות המדינית–המטכ"לית, עוצבות השדה בשתי החזיתות ומידע על תוצאות המלחמה, ועד דיון בהרחבה בהשלכותיה, שחייבו את שיקום צה"ל והגדלת סדר הכוחות שלו.

שני חלקיו הראשונים של הספר עוסקים בצורה מקצועית בסיבות שהביאו לפרוץ המלחמה, בימי המלחמה עצמה ובמיוחד - כיצד ניתן היה לעשות את הדברים אחרת, ובצורה טובה יותר.

החלק השלישי, שדן בטיפול בנפגעים ובתגבור והסיוע שניתן לכוחות הלוחמים, מציג לראשונה את שנעשה בעורף: כיצד נערכו והתארגנו אכ"א, מה"ד וחילות היבשה לתת את המענה הנדרש לקיום הלחימה.

החלק הרביעי דן בתקופה שלאחר המלחמה, ומתאר את שיקום צה"ל והסיוע מארצות–הברית. הוא חושף חומר שאיננו ידוע או מוכר לציבור הרחב, ומבחינת כתיבה היסטורית זו השלמה חיונית ביותר.

אלוף (מיל´) ורנ"צ (דימ´) הרצל שפיר נולד בתל–אביב ב–1929. במלחמת העצמאות שירת בפלמ"ח בגדוד השלישי. בגמר הלחימה נקרא למילואים לאימון פלוגה, התגייס לצבא הקבע וצורף לקורס מג"דים כסגן (מיל´) בן 21. הקים את גדוד טנקים 52; שירת כמפקד בית הספר לשריון וכמח"ט 7, כסגן מפקד גיסות השריון, כמפקד אוגדת מילואים, כעוזר ראש אג"ם, כראש אכ"א, כאלוף פיקוד הדרום, כראש אג"ם וכמ"מ הרמטכ"ל (תכנן וביצע את התוכניות הרב–השנתיות "אתגר" 79-75 ו"מטמון" 84-80 והציגן בארצות–הברית). כמו כן שימש שפיר מפכ"ל המשטרה, ובמהלך השנים ביצע פרויקטים רבים ברמה הלאומית.


מחיר באתר: 97.2 ₪

מחיר קטלוגי: 108

Powered by Blacknet.co.il