דף הבית > מסתורין באיסברגטאון
מסתורין באיסברגטאון

מסתורין באיסברגטאון

         

תקציר

בעיצומו של סקנדל פוליטי מתרחש אירוע מוזר, מסתורי ומעורר דאגה בחלונות הגבוהים של השלטון, ומכניס את כל מדינת אַיסבֶּרגלַנד וממשלתה לתזזית, שאפילו זקני עיר הבירה אַיסבֶּרגטאון, לא זוכרים מאורע מסעיר כמותו. יצור מוזר המחליף דמויות ופרצופים מסתובב במסדרונות משרדי הממשלה, ומציב מראה מול השלטון ובה משתקפות בבהירות שלוש הרעות החולות ביותר שלו: פוליטיקאים שהשחיתות נלווית אליהם כצל, דו־פרצופיותה של התקשורת ומיצגיה העיתונאים, ותאוות הבצע חסרת הבושה של עורכי הדין ונכלוליהם.
גם הקורא עצמו מוצב מול מראה נשכנית זו, שעה שהוא עוקב אחר העלילה הסוחפת, שברקעה מתרחשת גם מזימת הפיכה שלטונית, המבקשת לשנות סדרי עולם לטובת הפוליטיקאים ועושי דברם.
בסטירה פוליטית־גרוטסקית זו, מסתורין באַיסבֶּרגטאוּן, מתבונן המחבר על סטראנס בעין חודרת ובלתי מתפשרת בעולם פוליטי מעוות זה, ומציב כלפיו עמדה סרקסטית, ביקורתית ואירונית. כל זאת בסגנון קולח, עשיר, עתיר המצאות והומור. כדרך הסטירה ואופייה, גם הדמויות בספר זה מייצגות טיפוסים בעלי איפיון גרוטסקי מוקצן, כדי להאיר בזרקור את פניה של החברה המודרנית שמוצבת בראי הביקורת, וכדי לדרבן גם את הקורא להתבונן ולבקר את עולמו שלו.
על סטראנס עלה לארץ מברית המועצות בסוף שנות ה־ 70 . בוגר אוניברסיטת לנינגרד לרפואה. שירת כרופא צבאי בסיירת גולני במלחמת לבנון הראשונה. עובד כרופא עיניים בבית החולים "כרמל" בחיפה.
סיפוריו הקצרים פורסמו בארץ ובחו"ל, ורומן פרי עטו ילדי סדום ראה אור ברוסית בסנט פטרסבורג.

מסתורים באיסברגטאון | על סטראנס

מחיר באתר: 80.1 ₪

מחיר קטלוגי: 89

Powered by Blacknet.co.il