דף הבית > מעוף הצרעה
מעוף הצרעה

מעוף הצרעה

         

תקציר

390 עמודים.
יוני 1941, נקודת השפל של המלחמה. גלים גלים מפציצי חיל האוויר הבריטי חוצים את התעלה, אבל איכשהו חיל האוויר הגרמני מצליח ליירט אותם. נראה שהשמיים – ולמען האמת, המלחמה כולה – שייכים להיטלר.
ואולם, מעבר לים הצפוני, באי קטן ליד דנמרק, האראלד אולופסון, נער מבריק בן שמונה-עשרה, נתקל במתקן גרמני סודי שהמכניקה שלו אינה דומה למשהו שראה אי פעם. האראלד יודע שעליו לספר זאת למישהו. לו רק ידע למי.
בעוד אנגליה מכינה את ההתקפה האווירית הגדולה ביותר שלה, המתקן שאראלד גילה יכול לשנות את פני המלחמה. אבל למירוץ העברת המידע עלולות להיות השלכות חמורות לכל מי שקרוב אליו: לאחיו ארנה, טייס בחיל האוויר הדני המקורקע, שהשלטונות הגרמניים כבר חושדים בו; לארוסתו של ארנה, הרמיה, שרוצה להקים לתחייה את המחתרת הדנית; ויותר מכך לאראלד עצמו – משוש שככל ששעת המתקפה מתקרבת, מתברר לו שהאחריות להעביר מידע לאנגליה מוטלת על כתפיו ועל כתפי חברתו. הדרך היחידה העומדת בפניהם היא מטוס ישן ונטוש, שאיש לא מאמין שיצליח להתרומם מעל פני הקרקע.
נרדפים על ידי האויב ועל ידי משתפי פעולה, כמעט ללא כל הכשרה, כמעט ללא דלק, הם נושאים בידם את תקוותה היחידה של אנגליה למנוע אסון.
זהו מתח שניתן לחתוך בסכין, אלה הן דמויות רבות פנים, וזהו קן פולט במיטבו – סיפור בלתי נשכח של סופר בלתי נשכח.

מחיר באתר: 79.2 ₪

מחיר קטלוגי: 88

Powered by Blacknet.co.il