דף הבית > מקמאפיה
מקמאפיה

מקמאפיה

         

תקציר

מישה גלני לוקח אותנו למסע מצמרר בעולם הפשע המאורגן הבינלאומי, והוא מגלה לנו את כל מה שרצינו לדעת על המאפיה - בכל מרחבי הגלובוס - ולפעמים פחדנו לשאול.

במשך שלוש שנים הוא תיעד אקדוחנים באוראינה, מלביני כספים בדובאי, סוחרי בין בבולגריה, פושעי אינטרנט בברזיל, סיטונאי מריחואנה בקנדה, גנגסטרים ביפן, בבלקן, בניגריה... וכמובן גם בנגב ובתל אביב. הוא ריאיין מאות פושעים (ובהם ראשי ארגון פשע, ברוני סמים ומתנקשים מקצועיים), שוטרים, קורבנות, שפחות מין ופוליטיקאים, אבל ניסה להבין גם את עוצמת הביקוש האדיר - לסמים, לזנות, לכוח עבודה זול ולא-חוקי.

הפשע המאורגן חילחל אל חיינו בדרכים רבות ומגוונות, ובלי שנשגיח בכך. קריסת הגוש הסובייטי בשנות השמונים של המאה העשרים והטלטלות שבאו בעקבותיה ברחבי מזרח אירופה הצמיחו יזמים פושעים שהבינו שני דברים: אוצרות המדינה מחכים שמישהו ישתלט עליהם, והגבולות נפתחו לכולם, גם לבנקים הגדולים.

גלני מתאר כיצד פשע, כסף, לאומיות ופוליטיקה משתלבים זה בזה. הסיפורים שגלני מביא הם מוזרים, מחרידים, לפעמים דווקא משעשעים, אבל התמונה העולה מהם היא ברורה ומדהימה: כלכלת הפשע הגלובלי היא אדירה בהיקפה, מגוונת מאין כמוה, והאנשים המניעים אותה מתוחכמים יותר, מקושרים יותר, ואכזריים הרבה יותר מכפי שאנחנו מעלים על דעתנו. והמשטרות? הן חלשות מדי ואינן יכולות לטפל בהם בשיטות המיושנות.


מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות
אזל זמנית

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

כנופיות ריו

כנופיות ריו

גלני מישה
מחיר מכירה 98 ₪
רשת אפלה

רשת אפלה

גלני מישה
מחיר מכירה 98 ₪
בזכות הלבנטיניות

בזכות הלבנטיניות

עידן צבעוני
מחיר מכירה 94 ₪
הירושימה אהובתי

הירושימה אהובתי

מרגריט דיראס
מחיר מכירה 64 ₪
למה אין צדק בעולם \ היצורים שלא עוצרים 2

למה אין צדק בעולם \ היצורים שלא עוצרים 2

יובל נח הררי
מחיר מכירה 98 ₪
השתלבות והתבדלות

השתלבות והתבדלות

יוסף פונד
מחיר מכירה 120 ₪