דף הבית > נגד הדקונסטרוקציה
נגד הדקונסטרוקציה

נגד הדקונסטרוקציה

         

תקציר

173 עמודים.
"ספרו המהוקצע של אליס, שאין בו אבק של סנטימנטליות, יכול לשמש כמעין חומר ממס בוויכוחים המתקיימים היום בביקורת... אליס תובע מכל קורא שנשבה בקסמיו של אוצר המילים החדש לעצור ולחשוב. נדיר למצוא ביטויי רוגזה למדניים שהביאו תועלת רבה יותר, או הושמעו בעיתוי מתאים יותר".
-קאריל אמרסון, אוניברסיטת פרינסטון
"בעבר כבר עשו לדקונסטרוקציה דקונסטרוקציה, אבל רק לעתים רחוקות נעשה הדבר באמצעות שילוב רב-עוצמה ובהיר כל כך של חשיבה לוגית, שליטה במקורות ואירוניה הנסמכת על ידע. לפנינו מאמר חשוב וישר על הקשיים הפנימיים במחשבה הדקונסטוקציוניסטית ועל כוח משיכתה המיוחד..."
פיטר דמץ, אוניברסיטת ייל
ספרו של ג´ון אליס, נגד הדקונסטרוקציה, מבקש להוליך את עיקרי הטיעונים של הדקונסטרוקציה אם לפח הטריוויאליות אם לפחת המופרכות. אולם מטרתו של אליס אינה "ריאקציונרית" אלא להפך: הוא רוצה להראות שהדקונסטרוקציה עצמה היא דוגמטית וריאקציונרית, על אף ואולי בגלל מסווה החדשנות שהיא עוטה על עצמה. במקום דיון פתוח, חופשי, דינמי, שבו האמיתות השונות עומדות במבחן, מציגה הדקונסטרוקציה אמיתות שהיא מסרבת לעמיד למבחן הכלל. חיסולו של הדיון ההכרחי לכל התפתחות אינטלקטואלית הוא בעיני אליס סכנתה העיקרית של הדקונסטרוקציה. מטרתו היא אפוא חידוש אפשרויות של הדיון. את כל זאת עשה אליס בחדות ובחיות רבה, ומבלי לחמוק מהתמודדות עם השאלות העמוקות שבבסיס הדיון.
ג´ון אליס הוא פרופסור אמריטוס לספרות גרמנית באוניברסיטת קליפורניה בסנטה קרוז. בין ספריו התיאוריה של ביקורת הספרות, הספר בנובלה הגרמנית ואגדה אחת יותר מדיי: האחים גרים והמעשיות שלהם.

מחיר באתר: 79.2 ₪

מחיר קודם

מחיר קטלוגי: 88

 * משלוח חינם בארץ בקניה מעל 249 ₪ בכפוף למדיניות המשלוחים 

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פוסט קורונה בדרך להחלמה

פוסט קורונה בדרך להחלמה

גילה רונאל
מחיר מכירה 66.6 ₪מחיר קודם74 ₪
הדיפלומטיה של הפתרון הסופי

הדיפלומטיה של הפתרון הסופי

אירית דובלון-קנבל
מחיר מכירה 106.2 ₪מחיר קודם118 ₪
האובססיבי ויקיצתו

האובססיבי ויקיצתו

גיל כרוז
מחיר מכירה 77.4 ₪מחיר קודם86 ₪
לעבדה ולשמרה

לעבדה ולשמרה

עוזי פז
מחיר מכירה 126 ₪מחיר קודם140 ₪
לוחמים במשפט

לוחמים במשפט

ענת שטרן
מחיר מכירה 93.6 ₪מחיר קודם104 ₪
המישורים

המישורים

גל לוטן
מחיר מכירה 75.6 ₪מחיר קודם84 ₪