דף הבית > נגד הדקונסטרוקציה
נגד הדקונסטרוקציה

נגד הדקונסטרוקציה

         

תקציר

173 עמודים.
"ספרו המהוקצע של אליס, שאין בו אבק של סנטימנטליות, יכול לשמש כמעין חומר ממס בוויכוחים המתקיימים היום בביקורת... אליס תובע מכל קורא שנשבה בקסמיו של אוצר המילים החדש לעצור ולחשוב. נדיר למצוא ביטויי רוגזה למדניים שהביאו תועלת רבה יותר, או הושמעו בעיתוי מתאים יותר".
-קאריל אמרסון, אוניברסיטת פרינסטון
"בעבר כבר עשו לדקונסטרוקציה דקונסטרוקציה, אבל רק לעתים רחוקות נעשה הדבר באמצעות שילוב רב-עוצמה ובהיר כל כך של חשיבה לוגית, שליטה במקורות ואירוניה הנסמכת על ידע. לפנינו מאמר חשוב וישר על הקשיים הפנימיים במחשבה הדקונסטוקציוניסטית ועל כוח משיכתה המיוחד..."
פיטר דמץ, אוניברסיטת ייל
ספרו של ג´ון אליס, נגד הדקונסטרוקציה, מבקש להוליך את עיקרי הטיעונים של הדקונסטרוקציה אם לפח הטריוויאליות אם לפחת המופרכות. אולם מטרתו של אליס אינה "ריאקציונרית" אלא להפך: הוא רוצה להראות שהדקונסטרוקציה עצמה היא דוגמטית וריאקציונרית, על אף ואולי בגלל מסווה החדשנות שהיא עוטה על עצמה. במקום דיון פתוח, חופשי, דינמי, שבו האמיתות השונות עומדות במבחן, מציגה הדקונסטרוקציה אמיתות שהיא מסרבת לעמיד למבחן הכלל. חיסולו של הדיון ההכרחי לכל התפתחות אינטלקטואלית הוא בעיני אליס סכנתה העיקרית של הדקונסטרוקציה. מטרתו היא אפוא חידוש אפשרויות של הדיון. את כל זאת עשה אליס בחדות ובחיות רבה, ומבלי לחמוק מהתמודדות עם השאלות העמוקות שבבסיס הדיון.
ג´ון אליס הוא פרופסור אמריטוס לספרות גרמנית באוניברסיטת קליפורניה בסנטה קרוז. בין ספריו התיאוריה של ביקורת הספרות, הספר בנובלה הגרמנית ואגדה אחת יותר מדיי: האחים גרים והמעשיות שלהם.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 88 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

אנחנו בדרך

אנחנו בדרך

נחום אבניאל
מחיר מכירה 98 ₪
רק אתמול היה מחר

רק אתמול היה מחר

א חושחוש ב
מחיר מכירה 89 ₪
סגנון

סגנון

חובב רשלבך
מחיר מכירה 118 ₪
עם הספל

עם הספל

שחר פינסקר
מחיר מכירה 118 ₪
ואולי נתראה עוד

ואולי נתראה עוד

דוד אסף
מחיר מכירה 128 ₪
בעקבות השורשים

בעקבות השורשים

פרימו לוי
מחיר מכירה 118 ₪