דף הבית > נעים להכיר מכירים את שמות האותיות והצלילים
נעים להכיר מכירים את שמות האותיות והצלילים

נעים להכיר מכירים את שמות האותיות והצלילים

         

תקציר

נעים להכיר – מכירים את שמות האותיות והצלילים היא חוברת עבודה המתבססת על דרישות משרד החינוך לקראת העלייה לכיתה א', ומהווה הכנה לרכישת הקריאה והכתיבה.

החוברת עוסקת בהכרת שמות האותיות, בפיתוח מודעות פונולוגית (ערנות לצלילי המילה), בייצוג החזותי והשמיעתי של האותיות ובפיתוח כישורים גרפו-מוטוריים. תהליכים אלו הכרחיים להתפתחות תהליך הקריאה והכתיבה ומסייעים לפיתוח מיומנויות למידה עצמית.

בחוברת ייחודית זו, לכל אות מותאם ציור התואם את הצליל הפותח של שם האות, המהווה תומך זיכרון ומסייע לילד לזכור את שמות האותיות. לדוגמה, הציור המרמז על האות שׅ ין הוא "שׅ יניים", מאחר שתחילת המילה מרמזת על צליל האות. בנוסף לכל אות מוצמד איור המראה כיצד מסמנים את האות בשפת הסימנים. בדרך זו, כל הילדים לומדים את האותיות בדרך נוספת, חווייתית ומעניינת ובנוסף, החוברת מונגשת לילדים כבדי שמיעה וחרשים.

נעים להכיר" נוצרה ככלי משלים לקבוצות הכנה לכיתה א', והיא פרי פיתוחו של צוות מקצועי מתחום ההוראה המתקנת, אבחון לקויות למידה וריפוי בעיסוק במרכז אפשרויות. התכנים בחוברת זו נותנים מענה לקשיים המתעוררים אצל ילדים בשלב רכישת הקריאה והכתיבה. התרגול מאפשר הטמעה טובה יותר של נושאי הלימוד, התנסות בעבודה עצמית לקראת המעבר לכיתה א' ובקרה בעזרת דפי התשובות הנמצאים בסוף החוברת.

החוברת מכילה סרגל אותיות שניתן להניח על השולחן, והוא ילווה את הילד גם בתהליך רכישת הקריאה בכיתה א'.

בתוך החוברת יש ברקודים המקושרים למשחקי מחשב בנושאי אותיות.


מחיר באתר: 70.2 ₪

מחיר קודם

מחיר קטלוגי: 78

 * משלוח חינם בארץ בקניה מעל 249 ₪ בכפוף למדיניות המשלוחים 

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך: