דף הבית > עזאזל
עזאזל
         

תקציר

262 עמודים.
"עזאזל" מציג לעולם את מי שכבר זכה לכינוי "ג´יימס בונד של המאה ה-19": זהו אראסט פנדורין, גיבור הסדרה הבלשית של בוריס אקונין, שהיתה לרב מכר בינלאומי. פנדורין, פקיד רישום זוטר, משועמם מעבודתו המייגעת במחלקת הבילוש של משטרת מוסקבה ומתחיל לחקור התאבדות תמוהה של סטודנט צעיר ועשיר. השנה היא 1876, זה עתה ראה אור ספרו של דוסטוייבסקי "יומנו של סופר" – ספר שדוסטוייבסקי התחיל לכתוב אחרי שקרא בעיתון על התאבדות מפתיעה של צעיר עשיר ומוצלח. אקונין רומז שהדמיון מקרי; אכן, צירוף מקרים מוזר בספר המצטט את דוסטוייבסקי כבר בפרק הראשון.
חידות מעין אלה, כמו גם ההקדשה שפותחת את הספר – "לזכר המאה ה-19, שהספרות בה היתה גדולה, האמונה בקדמה – חסרת גבולות, והפשעים בוצעו ופוענחו בחן ובטוב טעם" – מרמזות על כך שהרומן הבלשי הזה הוא גם משחק ספרותי מתוחכם. אקונין (או בשמו האמיתי גריגורי צ´חרטישווילי), פרופסור לבלשנות ולספרות יפנית, יצר כאן מבוך מרהי המשלב מחוות לגדולי התקופה: פושקין, טולסטוי, צ´כוב, בולגקוב, וגם שייקספיר, אדגר אלן פו, ועוד רבים. מאז 1998 ב. אקונין (באקונין?) וגיבורו פנדורין הם כוכבים בינלאומיים.
כתיבתו המסוגננת והמבריקה של אקונין הושוותה לגוגול ולטולסטוי והפכה אותו לאחד הסופרים הפופולריים ביותר ברוסיה. יותר מעשרה מיליון ספרי פנדורין נמכרו עד כה בשפות רבות והסידרה עובדה לטלוויזיה ולקולנוע.
"עזאזל" הוא הראשון מבין עשרה ספרים בפרוייקט הספרותי המיוחד הזה.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 98 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

40% הנחה על הספר השני
כל העולם במה

כל העולם במה

בוריס אקונין
מחיר מכירה 112 ₪
מחרוזת הירקן

מחרוזת הירקן

בוריס אקונין
מחיר מכירה 118 ₪
הכתרה

הכתרה

בוריס אקונין
מחיר מכירה 98 ₪
יועץ ממלכתי

יועץ ממלכתי

בוריס אקונין
מחיר מכירה 98 ₪
משימות מיוחדות

משימות מיוחדות

בוריס אקונין
מחיר מכירה 98 ₪
מות אכילס

מות אכילס

בוריס אקונין
מחיר מכירה 98 ₪