דף הבית > פתגמי העולם חוכמת האנושות
פתגמי העולם חוכמת האנושות

פתגמי העולם חוכמת האנושות

         

תקציר

הספר שלפניכם הנו פרי מחקר בנושא מרתק אודות טבענו האנושי.
About על היופי והריגוש שבגילוי רעיונות משותפים רבים כל כך למגוון התרבויות והארצות
Description כמה פעמים אמרו לכם "טוב ציפור אחת ביד משתיים על העץ" כאשר התלבטתם בין הצעה קיימת לאחת שאולי תוצע לכם בעתיד?
כמה פעמים אמרתם "על טעם ועל ריח אין מה להתווכח" כשמישהו עיקם את אפו למשמע המאכל החביב עליכם?
האם לא תחשבו בלבכם ש"מים שקטים חודרים עמוק" אם העובד השקט ביותר במשרד הוא זה שיקבל את הקידום המיוחל?...

האם המצבים החברתיים המוכרים האלה מתרחשים רק בישראל, בקרב דוברי השפה העברית? הייתכן שחוכמת החיי...ם המסתתרת במסר של הפתגמים האלה ייחודית רק לנו?...
כמובן שלא, אלה הם מצבים אנושיים המתרחשים בכל מקום בעולם בו קיימת חברת בני אדם, ללא תלות בשפה ובתרבות המקומיים.

מה כן תלוי מקום ותרבות? זו המטפורה הייחודית, שילוב המילים שבו משתמשים בני התרבויות השונות כדי להביע בשפתם את הרעיון האוניברסלי. למשל, בארץ מדברית יגידו "הקש ששבר את גב הגמל", בעוד שבמדינה עם תרבות של שתיית יין יאמרו "הטיפה שגרמה לכוס היין לעלות על גדותיה". אמנם הרעיון הטמון בשני ביטויים אלה הוא זהה לחלוטין!

על כך נסב הספר "פתגמי העולם - חוכמת האנושות": על היופי והריגוש שבגילוי רעיונות משותפים רבים כל כך למגוון התרבויות והארצות. עם קריאת הספר ניווכח שבני אדם באשר הם חלקו לאורך השנים ועודם חולקים תובנות דומות המלמדות על ניסיון חיים דומה. תובנות שהן אוניברסאליות ומשותפות לכולנו מעצם היותנו בני אנוש, כעין DNA של האנושות כולה. האין זאת מסקנה מעודדת בעולם מלא קונפליקטים ומפוצל כמו כדור הארץ שלנו?

ריקרדו אריאל בלנק, בעל תואר דוקטור לפיזיקה ממכון וייצמן למדע, עבד עד לשנים האחרונות בתחום ההיי-טק . תושב ישראל מגיל 16, דובר 3 שפות – ספרדית, עברית ואנגלית. למרות שאיננו לשונאי מקצועי הוא נמשך מאז ומתמיד לפתגמים ולחכמה העממית שהם מבטאים. מדען בנשמתו הוא הבחין בין השפות שהוא דובר, בפתגמים המשתמשים במאטפורות שונות כדי להביע מסר דומה. הבחנה זאת גרמה לו לשאול את עצמו האם תופעה זו קיימת גם בשפות אחרות. לפני שלוש שנים החליט לקחת פסק זמן מעבודתו ולהקדיש את כל זמנו ומרצו לחקור השערה זו. התשובה אליה הגיע היא חיובית: ניסיון החיים של בני אדם הביא אותם למסקנות דומות, ולכן יש מאפיין אוניברסלי בחוכמת החיים של האנושות כולה.הספר שלפניכם הנו פרי מחקרו בנושא המרתק הזה, אודות טבענו האנושי.

 


מחיר באתר: 156.6 ₪

מחיר קטלוגי: 174

Powered by Blacknet.co.il