דף הבית > קהילת האבודים
קהילת האבודים

קהילת האבודים

         

תקציר

זהו סיפורה של קבוצת מהגרים צעירים מברית המועצות המנסים להכות שורשים בעיר תל אביב של שנות התשעים. ענת, מיכאל, רגינה, אנה וסלוצקי חולמים על היום שבו ירגישו שייכים במדינתם החדשה, אולם חרף מאמציהם הם נותרים מתבוננים בהשתאות ילדותית-כמעט בסביבתם, הזרה להם בשפתה, בנופיה ובמנהגיה.

חייהם נעצרים באחת כשהם קושרים את גורלם באלי אורקין, סוציופת מקסים וכריזמטי, המשתלט על חייהם ונעשה למנהיגם הרוחני. הם ננעלים בתוך קהילה סגורה, אטומים למתחולל סביבם ובלתי נגישים לאנשים מבחוץ. האינתיפאדה הראשונה, מלחמת המפרץ והסכמי השלום עוברים כרחש בלתי מובן באזניהם. אולם ביום שבו חומץ הכת נפרצת הם נפלטים החוצה אל מערבולת החברה הישראלית, נטולי משענת, בודדים ומבולבלים מאי-פעם.

​קהילת האבודים הוא רומן רחב יריעה ישראלי מובהק, הבוחן לפרטי פרטים את משבר ההגירה של העולים החדשים מרוסיה ואת קשיי השתלבותם בחברה המקומית. ברגישות שאין כמותה, תוך הפניית מבט מפוכח וחד אל מעמקי הנפש של מגוון דמויות ייחודיות, ובתנופת כתיבה וירטואוזית ממש, בוחנת הסופרת ​אולה גרויסמן​ מחוזות שטרם נחקרו בהוויה הישראלית. היא משרטטת דיוקן נוקב, מקורי וכובש של עדה שלמה ומציבה מראה גם בפני הישראלים הוותיקים, שמבטם החודר של המהגרים שוזף אותם באור חדש ומעורר מחשבה.

מחיר באתר: 97.2 ₪

מחיר קטלוגי: 108

Powered by Blacknet.co.il