דף הבית > קשת עילם
קשת עילם

קשת עילם

         

תקציר

"...הגיע המועד של הספירה האוטומטית בעשר השניות האחרונות. בשלב הזה אין לאיש אפשרות לעצור את התהליך אלא רק למנהל הניסוי הראשי. לפתע נשמעים קולות באינטרקום של חיל האוויר: ´להפסיק! עצור!´ הלב של כולנו ירד למעמקים: מה זה צריך להיות? מנהל הניסוי אִפשר לשתי השניות האחרונות לחלוף ואז נשמעה צעקה: ´הטיל יוצא!´ ואכן ראינו על המסכים את הטיל היפהפה, אשר דגל ישראל כחול-לבן מפאר את גופו, עולה מעלה עם הלוויין בראשו כשהוא מותיר מאחוריו ענני עשן סמיך."
זה היה רגע השיגור של הלוויין "אופק 3", ב-5 באפריל 1995.

בקשת עילם נפרשת בפני הקורא מסכת חייו של אחד האנשים המרתקים ורבי-הפעלים ביותר בתולדות ישראל. עוזי עילם הוא "ספרא וסייפא" מובהק: קצין בצנחנים בפעולות התגמול בשנות ה-50´, מג"ד צנחנים בירושלים במלחמת ששת הימים, מפקד חטיבת הבקעה בתקופת המרדפים, ומהחלוצים הבולטים במחקר והפיתוח הביטחוני בישראל.
בספרו פותח המחבר צוהר ראשון מסוגו אל המתרחש מאחורי הקלעים של המחקר והפיתוח הביטחוני. לעיני הקורא נחשפים פרטים שלא היו ידועים עד כה על פיתוח הטילים, על המטוסים-ללא-טייס, ואף על התחום הגרעיני, משולבים בתיאורים מרתקים על קשריו ומגעיו של עילם עם השחקנים הראשיים במאבקה של ישראל לביטחון משנות ה-50´ ועד היום, וביניהם אריק שרון, שמעון פרס, יצחק רבין, ישראל טל ("טליק") ורבים אחרים.

קשת עילם הוא סיפורם של האנשים הפועלים מאחורי מסך הסודיות, אנשים עתירי יצירתיות, חוצפה, העזה וחזון – השילוב הישראלי הייחודי. זהו ספר חובה לכל מי שמבקש להבין את סוד עוצמתה של ישראל ולחוש את הדופק הטכנולוגי שהביא אותנו לפסגות בינלאומיות של המחקר והפיתוח הביטחוני.

עוזי עילם (טרכטנברג) נולד בקיבוץ תל יוסף ב-1934. היה מראשוני הלוחמים בצנחנים, למד הנדסת מכונות בטכניון, התמחה בחקר ביצועים, למד מנהל עסקים באוניברסיטת סטנפורד ושב לצה"ל כראש ענף אמל"ח במטה הכללי.
עילם היה מפקד גדוד 71 בחטיבת הצנחנים שלחמה בירושלים ב-1967, ובראשית שנות ה-70 היה מפקד חטיבת הבקעה. ב-1973 מונה תת-אלוף עילם לראש היחידה למו"פ בצה"ל. ב-1976 מינה אותו ראש הממשלה יצחק רבין למנכ"ל הוועדה לאנרגיה אטומית. בשנים 1997-1986 כיהן כראש מפא"ת וכמדען ראשי של מערכת הביטחון.
על אומץ לבו ותושייתו בפעולת "חץ שחור" בעזה ב-1955 זכה עילם בעיטור העוז. בשנת 2002 הוענק לו פרס ביטחון ישראל על מפעל חיים.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 128 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

40% הנחה על הספר השני
מחול הדבורים

מחול הדבורים

עוזי עילם
מחיר מכירה 98 ₪
מוסקבה מאיימת

מוסקבה מאיימת

עוזי עילם
מחיר מכירה 98 ₪
עשן לבן בוותיקן

עשן לבן בוותיקן

עוזי עילם
מחיר מכירה 98 ₪
פשיטה לילית

פשיטה לילית

עוזי עילם
מחיר מכירה 98 ₪
40% הנחה על הספר השני
סייבר בסינגפור

סייבר בסינגפור

עוזי עילם
מחיר מכירה 96 ₪
40% הנחה על הספר השני מוצר זה זמין גם בדיגיטל
מלכודת בפריז

מלכודת בפריז

עוזי עילם
מחיר מכירה 94 ₪