דף הבית > רודף העפיפונים
רודף העפיפונים

רודף העפיפונים

         

תקציר

336 עמודים

שנות השישים בקאבול, בירת אפגניסטן, שני ילדים, אמיר וחסן, נולדים באותו בית מידות ויונקים משדיה של אותה מינקת, אך למרות זאת ,הם גדלים בעולמות שונים לחלוטין,אמיר הוא בנו של איש עסקים עשיר ומכובד ,מעמודי התיווך של קאבול; חסן הוא בנו של עלי,המשרת של באבא, אביב של אמיר. אמיר הוא פאשטוני, מוסלמי סוני, בן לאליטה השלטת באפגניסטן. חסן הוא האזארי, בן למיעוט אתני נחשל ומנודה. לשני הילדים האלה - קבול שלפני הפלישה הסובייטית היא עיר קסומה, ססגונית, מלאה ריחות אקזוטיים, בזארים שוקקי חיים ותחרויות להפרחת עפיפונים,שכל העיר יוצת לקחת בהן חלק.

השניים גדלים יחד,ספק חברים, ספק אדון ומשרת, וגורלותיהם נשזרים זה בזה., עד שאחד מהם בוגד בחברו, ואילו האחר, מוכיח כי נאמנותו לרעהו חשובה לו יותר מחייו.

כאשר הסובייטים פולשים לאפגניסטן ואמיר ואביב בורחים מארצם כדי למצוא לעצמם עתיד בקליפורניה, אמיר חושב שהוא נמלט מעברו, אולם הוא לא מצליח להשאיר את זכרו של חסן מאחור. שני אחר-כך, בעת שלטון האימים של הטליבאן, אמיר הוא סופר אמריקאי מכובד, שחי עם אשתו בסן-פרנסיסקו בשלווה יחסית. עד ששיחת טלפון מידיד משפחה נשכח מחזירה אותו לאפגניסטן, שהיא עתה מדינה הרוסה, ענייה ונתונה לשלטון אימים. הוא נקרא לשוב אל מולדתו למשימה קשה ומסוכנת, שרק אם ישלים אותה, ימצא מנוח מהזיכרונות שמענים אותו שנים רבות כל-כך.

רודף העפיפונים הוא סיפור על חברות, על בגידה ועל מחיר הנאמנות.זהו סיפור על קשר בין אבות לבנים – על אהבה ביניהם, על קורבנות שהם מקריבים ועל השקרים שהם מספרים. רודף העפיפונים שעלילתו מתרחשת בתקופה היסטורית שלא דובר בה עד כה בתחום הפרוזה, מתאר את התרבות העשירה ואת היופי של ארץ שנמצאת בתהליך של הרס. אך לצד היאוש והחידלון חאלד חוסייני גם מעניק לנו תרווה: לאורך כל הספר הוא שוטח לפנינו את אמונתו בכוחם של ספרים, קריאה והשכלה, כדרך לכפרה ולגאולה.

מחיר באתר: 85.5 ₪

מחיר קודם

מחיר קטלוגי: 95

 * משלוח חינם בארץ בקניה מעל 249 ₪ בכפוף למדיניות המשלוחים 

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תפילת ים

תפילת ים

חוסייני חאלד
מחיר מכירה 70.2 ₪מחיר קודם78 ₪
קולות מן ההרים

קולות מן ההרים

חוסייני חאלד
מחיר מכירה 89.1 ₪מחיר קודם99 ₪
אלף שמשות זוהרות

אלף שמשות זוהרות

חוסייני חאלד
מחיר מכירה 85.5 ₪מחיר קודם95 ₪
25% הנחה על 3 ספרים ומעלה
החדרנית

החדרנית

ניטה פרוס
מחיר מכירה 88.2 ₪מחיר קודם98 ₪
גוקר

גוקר

אוליאנה סובולבה
מחיר מכירה 88.2 ₪מחיר קודם98 ₪
הילדה שהביטה ברכבות החולפות

הילדה שהביטה ברכבות החולפות

לונג רופרטו
מחיר מכירה 80.1 ₪מחיר קודם89 ₪