דף הבית > שוד ושבר יהודי ורשה
שוד ושבר יהודי ורשה

שוד ושבר יהודי ורשה

         

תקציר

366 עמודים

מאה אלף. זה היה המספר המזעזע של הקורבנות בגטו ורשה, עוד בטרם החלו הגירושים למחנה טרבלינקה. הם לא נורו בידי השומרים ולא נחנקו בתאי הגזים. היו אלו קורבנות של רעב, קור ומחלות. מכשיר הרצח היה שוד שיטתי של רכושם - מדירות ועד פרוות, מתכשיטים ועד רהיטים, מכספים ועד ספרים. משוללי פרנסה ונעדרי כל אמצעי קיום, נחרץ גורלם של בני הקהילה היהודית המפוארת ביותר באירופה.
שישה עשורים לאחר מרד גטו ורשה, שופך לראשונה איתמר לוין אור על היבט נשכח זה של השואה. יומנים קורעי לב שנכתבו בהיחבא, תיאורים מחרידים של עדי ראייה ומסמכים נדירים מצטרפים לתמונה של גזל בידי הנאצים, משתפי הפעולה הפולנים ואפילו בוגדים יהודים.
שוד ושבר ממשיך ומספר על שוד הרכוש הדל שנותר בידי יהודי ורשה, כאשר שולחו לטרבלינקה ואף לאחר שנרצחו בהמוניהם. לבסוף מתאר הספר כיצד חברו אנוכיות פולנית ואוזלת יד יהודית, והביאו לכך שהגזילה לא הוחזרה עד עצם היום הזה.

איתמר לוין, עורך החדשות בעיתון הכלכלי ``גלובס``, הוא העיתונאי המוביל בעולם בחקר שוד רכושם של קורבנות השואה ויהודי מדינות ערב. ב1995- חשף לוין את גזל חשבונות קורבנות השואה בבנקים בשוויץ, ונתן את האות לפרשה מסעירה וחובקת עולם. ספריו הקודמים בנושא זה: פיקדון אחרון: גזל כספי קורבנות והשואה בבנקים השווייצריים; אויבי הוד מלכותו: בריטניה, השואה ורכוש הקורבנות, שקיעה במזרח: חיסול הקהילות היהודיות במדינות ערב ושוד רכושן.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 118 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

בכרם ההשכלה

בכרם ההשכלה

תמיר קרקסון
מחיר מכירה 96 ₪
דרך רבין ומורשתו ב

דרך רבין ומורשתו ב

אורי מילשטיין
מחיר מכירה 130 ₪
40% הנחה על הספר השני
אישיות ושלטון

אישיות ושלטון

איאן קרשו
מחיר מכירה 124 ₪
אל סף מדינה

אל סף מדינה

מאיר חזן
מחיר מכירה 115 ₪
פוריות לידה וילדות

פוריות לידה וילדות

טלי בוסקילה
מחיר מכירה 117 ₪
הסיפור הבלתי סביר והלא מספיק זכור על עלייתה ונפילתה של מזרח אירופה היהודית

הסיפור הבלתי סביר והלא מספיק זכור על עלייתה ונפילתה של מזרח אירופה היהודית

שלום בוגוסלבסקי
מחיר מכירה 108 ₪