דף הבית > תור המתינות
תור המתינות

תור המתינות

         

תקציר

פולי ברונשטיין היא לא אדם מתון. למעשה היא חמת מזג, חסרת סבלנות ודעתנית בהפרזה. היא כל כך לא מתונה עד שבהיסטוריה שלה יש שביתת רעב ממושכת מול בית ראש הממשלה, ניהול קמפיין V15 להפלת בנימין נתניהו, קרבות משפטיים עם הליכוד וקטטות מתוקשרות עם שמאלנים בכירים.

את המתינות היא גילתה כשנמאס לה מכך שהשמאל מפסיד בבחירות, והיא חשבה שזאת תהיה טקטיקה מצוינת לגייס תומכים מהימין. אלא שאז קרה לה דבר מפתיע: היא התחילה להתמתן, באמת ומבפנים.

בתור המתינות ברונשטיין מתארת תהליך ארוך ורווי קשיים של התנתקות ושל גילוי, השזור באירועים הפוליטיים ובמגמות החברתיות של השנים האחרונות. בסופו של התהליך אימצה את המתינות כדרך חיים ואת המרכז הפוליטי כרעיון-על מארגן, והיום היא מאמינה שזאת האפשרות היחידה לחלץ את ישראל מהסכסוך הפנימי וממלחמת הכול בכול שהיא נתונה בהם.

תהליך ההתמתנות לא הפך את ברונשטיין לאדם מתון. למעשה הוא הפך אותה למיסיונרית שמשווקת באובססיביות את רעיון המתינות. אבל היא טוענת בתוקף שאפשר להיות אדם יצרי, דעתן, אקטיביסטי ומרדן, ועדיין לבחור במרכז כפרדיגמה חברתית, כפרוגרמה לאומית וכפרקטיקה פוליטית. כעת היא מפרסמת ברוח זו סיפור ישראלי עכשווי, שונה ולא צפוי, שכמותו טרם נכתב.

פולי ברונשטיין, עיתונאית לשעבר, מייסדת תנועת "דרכנו" וכיום מנכ"לית "יוזמת המאה", מתגוררת בתל אביב עם בן זוגה ושני ילדיהם.


מחיר באתר: 78.4 ₪

מחיר קטלוגי: 112

 * משלוח חינם בקניה מעל 249 ₪ בכפוף למדיניות המשלוחים 

Powered by Blacknet.co.il