דף הבית > תני לי לאחוז בידך
תני לי לאחוז בידך

תני לי לאחוז בידך

         

תקציר

טובה אלסטראדל, השם החם ביותר בספרות המתח הסקנדינבית בשנה האחרונה, התקשתה למצוא מו"ל שיוציא לאור את ספר הביכורים שלה תני לי לאחוז בידך. לבסוף הוציאה אותו לאור בעצמה ומאז הכול היסטוריה והיסטריה. הספר זכה בפרס האקדמיה בשוודיה למותחן הטוב ביותר לשנת 2014, תורגם לשפות רבות וזכה בשבחי הביקורת. זו הפעם השנייה בסך הכול שאישה זוכה בפרס החשוב ביותר בספרות המתח בשוודיה.

ועכשיו לעלילה: ערב לפני חגיגות האחד במאי צונחת צ'ארלי אריקסון אל מותה ממרפסת דירה בקומה האחת-עשרה בפרבר יקובסברג שמחוץ לשטוקהולם. היא מותירה אחריה חיים סבוכים, הכוללים שלל התנהגויות מתעתעות וגם שימוש בסמים.

שעות אחדות לפני מותה של צ'ארלי מבחין בה חסר בית, המוכר למשטרה בגלל הזיותיו ותיאוריות הקונספירציה הפרועות שלו. הוא רואה את צ'ארלי מחוץ למועדון לילה בחברת גבר בעל חזות מאיימת, אבל מי יאמין לעדותו?

הלן, אחותה של צ'ארלי, עזבה זמן רב לפני כן את יקובסברג וניתקה את קשריה עם בני משפחתה. היא הקימה לעצמה משפחה משלה – בעל ושני ילדים – תוך שהיא מדחיקה זיכרונות ילדות על אם נוטשת ואב אלכוהוליסט.

אבל התהייה מה באמת קרה לצ'ארלי בליל מותה אינה מרפה ממנה. האם היא אכן התאבדה או שמישהו גרם למותה? ואם כן – מדוע? ולמה שהתה צ'ארלי בבואנוס איירס ארבעה שבועות לפני הלילה האחרון בחייה?

במהלך חיפושיה העיקשים אחר האמת נחשפת הלן לפרק אכזרי ביותר בהיסטוריה של אמריקה הלטינית. פרק זה הוא חלק בלתי נפרד מגורל משפחתה ומהטרגדיות שפקדו אותה לאחר שבשלהי שנות השבעים התאהבה אמה בפליט מארגנטינה ומאז נעלמו עקבותיה. תוך זמן קצר הלן מגלה שכוחות עוינים רבים עדיין אורבים לה – מוכנים להשתיק לתמיד כל מי שיעז לשאול יותר מדי שאלות הקשורות בעבר.


מחיר באתר: 73.5 ₪

מחיר קטלוגי: 98

25%
Powered by Blacknet.co.il