דף הבית > רומן גארי

רומן גארי

חודש הספר 20% הנחה
הבטחה עם שחר עטיפת הסרט

הבטחה עם שחר עטיפת הסרט

רומן גארי
מחיר מכירה 70.4 ₪מחיר קודם88 ₪
חיבוק גדול

חיבוק גדול

רומן גארי
מחיר מכירה 84 ₪
חודש הספר 20% הנחה
עפיפונים מחודש

עפיפונים מחודש

רומן גארי
מחיר מכירה 78.4 ₪מחיר קודם98 ₪
הסערה

הסערה

רומן גארי
מחיר מכירה 98 ₪
עפיפונים

עפיפונים

רומן גארי
מחיר מכירה 84 ₪

רומן גארי הוא בעצם שם עט של יהודי ליטאי, סופר, במאי קולנוע ופוליטיקאי שנולד בשם רומן קאצב וכתב ספרים גם בשם העט אמיל אז'אר. בין ספריו הבולטים נמצא את"כל החיים לפניו", שהופק לגרסה קולנועית מצליחה ואף זכה באוסקר. הספר מתאר בניין ישן בפאריז, בו מתגוררים אזרחים זרים, חלשים כלכלית וחברתית, ומגולל גם את סיפוריהם של אזרחים נוספים מאותה הקבוצה המתגוררים בקרבת אותו הבניין. בין הזרים ניתן למצא ערבים, יהודים ומהגרים שחורים, בעלי אזרחות צרפתית וכאלה הנחשבים לזרים השוהים במקום שלא כחוק. מציאות חייהם סובבת סביב עולם הזנות, הסמים, פשיעה והזנחה. במקביל, הספר מתאר רגעים יפים של חמלה, טוב לב ונדיבות. הסיפור המרכזי בו עוסק הספר הוא אודות פנסיון האוסף ילדי מהגרים שאימהותיהם עוסקות בזנות ולפיכך, החוק אוסר עליהן לגדל אותם. את הפנסיון מנהלת יהודייה, ניצולת שואה, שהייתה בעברה גם היא זונה. מדובר בדמות מורכבת, חלשה בעצמה אולם, אחת שלא מאבדת תקווה, מגלה טוב לב יוצא דופן ואומץ.

ספר נוסף של גארי הוא "שורשי השמים", העוסק במושבות הצרפתיות באפריקה, בשימת דגש על צ'אד, במהלך שנות ה- 50 של המאה הקודמת. עיקר העלילה מגוללת את סיפוריהן של מספר דמויות טרגיות, שעברו מסלול חיים קשה ומורכב במהלך מלחמת העולם השנייה. האחת נאנסה על ידי חייל רוסי ולאחר מכן התאהבה בחייל רוסי אחר,ודמות אחרת של גבר, המגיע למחנה עבודה של הנאצים והופך לאדם עז רוח,הנרדף בשל הרצון הגדול שלו לשמור על עדרי הפילים, המסמלים עבורו חופש.

ספר נוסף של גארי שזכה לתהילה בינלאומית הוא "עפיפונים",  רומן המתרחש בימי מלחמת העולם השניה המתאר את אהבתו האובססיבית של נער צרפתי לבת אצולה פולנייה. הספר זרוע אנקדוטות המתארות אירועים אמיתיים שהתרחשו  בזמן מלחמת העולם ומשובץ בפניני חכמה ותובנות חיים.