סל הקניות שלי
פריטים בסל

נבראו שווים

יהושע ברמן

מחיר קטלוגי: 98 ₪


מחיר באתר: 88.2 ₪


קטגוריה: יהדות , 
הוצאה: משכל
דירוג הקוראים:
דרג/י את הספר: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים


   תקציר
היכן צמחה המחשבה המדינית החותרת להחלשת החלוקה המעמדית ולהעצמת האדם הפשוט? האם במחשבת יוון העתיקה או שמא דווקא בתורה שקדמה לה?
אם יש אמִתה אחת שהקדמונים ראוה כמובנת מאליה, הרי זו המחשבה שכל בני האדם לא נבראו שווים. ואם כיום אנו מאמינים שהבורא חנן את כל בני האדם בזכויות שאינן ניתנות להכחשה, הרי זה מפני שבמורשתנו התרבותית נמצאים עקרונות של שוויון החרותים בעומק פסוקיה הקדומים של התורה.
נבראו שווים מציע לקרוא את ספרי התורה בדרך חדשה: כמסמך של תיאוריה מדינית וחברתית. בכתיבה קולחת ובהירה הספר צולל אל יסודות המחשבה של המזרח הקדום ומספק לנו תמונה חדשנית על האופן שבו המקרא, על מנת לפתח את יסודותיו של סדר חדש, ביקש לנַכס לעצמו מושגים, חוקים ומבנים שהיו מוכרים בנוף הפוליטי והחברתי של תקופתו. עיקרו של סדר זה היה לא פחות ממהפכה: החלשת ההיררכיה החברתית והעלאת האדם הפשוט למעמד שלא היה לו בשום תרבות קדומה אחרת. מרתקת במיוחד היא גישתו של המקרא למה שהיתה אז הטכנולוגיה החדשה של התקשורת: הטקסט האלפבתי, שאותו הוא מביא לשיאים חדשים. הספר מתובל בעשרות השוואות לעולמנו המודרני והופך בכך את העבר למבוא מצוין להווה שלנו, שבו שאלות של שוויון זכויות טרם נפתרו במלואן.
 
ד"ר יהושע ברמן הוא מרצה לתנ"ך באוניברסיטת בר-אילן ובמרכז האקדמי שלם. הגרסה האנגלית לספר זה ראתה אור בהוצאת אוקספורד היוקרתית. הספר זכה לציון לשבח על ידי ה-National Jewish Book Award בארצות הברית בתחום המחקר. ד"ר ברמן הוא בוגר ישיבת הר-עציון ואוניברסיטת פרינסטון, ובעל סמיכה לרבנות. זהו ספרו השלישי.

   תגובות קוראים

לחץ לסגירה
   ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

שארית יוסף פיוטי ר´ יוסף הלו

אליצור

מחיר קטלוגי: 67.9 ₪

מחיר באתר: 61.10 ₪

תהילים מהדר

מחיר קטלוגי: 89 ₪

מחיר באתר: 80.10 ₪

אהבת תורה

חיים סבתו

מחיר קטלוגי: 98 ₪

מחיר באתר: 88.20 ₪

סידור אבותינו מרוקו קטן

כללי

מחיר קטלוגי: 59 ₪

מחיר באתר: 53.10 ₪

במלכות ישמעאל, חלק ד´

משה גיל

מחיר קטלוגי: 220 ₪

מחיר באתר: 198.00 ₪