סל הקניות שלי
פריטים בסל
תבנית העולמות | ישראל מרילוס01/05/2016

תבנית העולמות

ישראל מרילוס

מחיר קטלוגי: 86 ₪


מחיר באתר: 77.4 ₪


קטגוריה: יהדות , 
הוצאה: בית עלים
צומת ספרים
דירוג הקוראים: הספר דורג בחמישה כוכביםהספר דורג בחמישה כוכביםהספר דורג בחמישה כוכביםהספר דורג בחמישה כוכביםהספר דורג בחמישה כוכבים
דרג/י את הספר: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים


כפתור הדפסה
   תקציר
בעולמנו קיימת חוקיות מופלאה, המצביעה על הקבלה בין מערכת הכללית של העולם הגדול לבין מערכות פרטיות, עד לנבראים הקטנים ביותר. נדמה כאילו בכל חלק מן העולם קיים "שכפול" של העולם כולו. בדומה לכך בנויה גם מערכת גוף האדם, כאשר אברים זעירים כוללים את מבנה הגוף כולו. ברובד עמוק יותר, קיימת הקבלה בין העולם הגשמי לבין העולמות הרוחניים, שכולם יחד נבראו – כדברי הזהר – בהקבלה לתבנית התורה הקדושה. אף סיפורי התורה ה´פשוטים´ מכילים תבניות שעל פיהן מתנהלים חוקי הטבע.

אחת החכמות שנתגלתה בדורות האחרונים היא האלקטרוניקה. מדע זה עוסק בתופעה שהייתה קיימת כבר מאז ששת ימי בראשית, אך מחקרי האדם נגעו בה רק במאה השנים האחרונות. מה שמפליא הוא, שבראי תורת הקבלה של חכמי ישראל מלפני 2000 שנה, הסירטוטים האלקטרוניים הינם ´שכפול´ של מערכת השתלשלות העולמות. הקבלות כאלו ניתן למצוא גם באוסטרונומיה ובמדעים נוספים.

הספר ´תבנית העולמות´ – מראה בעיקביות על הקבלות בין תחומים שונים בעולם, באדם ובתורה. הקבלות שמוכיחות ומעידות על שורש אחד המשותף לכל הבריאה כולה. התופעות הנסקרות בספר מפריכות כליל את תאוריית האבולוציה ואת ההנחה כי העולם התפתח באקראיות, לפיה אין שום הסבר הגיוני לאחידות שבבריאה. הרעיונות שבספר מבוססים על תורת החסידות של הבעל שם טוב וממלאי מקומו עד לרבי מליובאוויטש, שגם בשושלת ייחודית זו ניתן לעקוב אחר הקבלה אל מערכת הבריאה.

הספר המרתק מגיש את הרעיונות בשפה פשוטה ושווה לכל נפש.

יחד עם זאת, בספר שולבו גם מאמרים עמוקים העוסקים בשאלת מהותו של הזמן, וביאור תורת היחסות של איינשטיין בראי תורת הרבי, וכן מאמר מאלף על האבולוציה על יסוד תורת החסידות. לרבים תהיה זו פגישה עם עולמה של המיסטיקה היהודית ועיון ביסודות הפילוסופיה של תורת החסידות. אחרים ישאבו עידוד מן ההוכחות המוצקות על אחדות ה´. אלו ואלו ייחשפו לתופעה שאין לה כל הסבר במדעי החומר, תופעה המביאה לידי מסקנה ברורה כי אין מקריות בעולם.

   תגובות קוראים

לחץ לסגירה
   ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

משנת הזוהר כרך המפתחות

אבריאל בר-לבב

´משנת הזוהר´ הוא ספר פורץ דרך, מעוגן במסורת מפעל הכינוס של הספר העברי, שהחלה עם ראשיתם של מדעי היהדות ו´חכמת ישראל´ והתגבשה בתנופה ביוזמתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. הספר עוצב בהשראת מתכונת ´ספר האגדה´ של ביאליק ורבניצקי, ונוספו לו מבואות מקיפים, נגישים לציבור המשכיל, שפרשׂו שליטה מלאה בחקר הקבלה. למפעל הגדול חברו יחדיו ירוחם פישל לחובר, מלומד, מבקר ספרות ועורך ותיק, וישעיה תשבי, אז חוקר קבלה צעיר, תלמידו הראשון של גרשם שלום, מייסד התחום.


לפני ´משנת הזוהר´ לא היה ספר שפרשׂ באופן כה רחב ומקיף טקסטים מתורגמים ומבוארים מספר קבלי כלשהו, גם לא מספר הזוהר, החיבור המרכזי של ספרות הקבלה. וגם לאחר שיצא ´משנת הזוהר´ לאור, ובו עיונים בשאלות הזוהר, זמנו, תפיסותיו ותולדותיהן, לא נוצרה עוד אנתולוגיה מבוארת בתחום המיסטיקה היהודית שנכתבה בהיקף ובתנופה כה רחבים. ואכן ´משנת הזוהר´ היה לא רק לחיבור יסוד בחקר הקבלה, אלא גם לנכס תרבותי ישראלי, ויעידו ההדפסות החוזרות של שני כרכיו.


כרך המפתחות, שערך אבריאל בר-לבב, מציע מפתחות מפורטים לסוגיהם לאוצרותיו של ´משנת הזוהר´.
הספר דורג בחמישה כוכביםהספר דורג בחמישה כוכביםהספר דורג בחמישה כוכביםהספר דורג בחמישה כוכביםהספר דורג בחמישה כוכבים
מחיר קטלוגי: 111 ₪

מחיר באתר: 99.90 ₪

דרכה של הלכה

דניאל שפרבר

הספר דורג בחמישה כוכביםהספר דורג בחמישה כוכביםהספר דורג בחמישה כוכביםהספר דורג בחמישה כוכביםהספר דורג בחמישה כוכבים
מחיר קטלוגי: 88 ₪

מחיר באתר: 79.20 ₪