דף הבית > אלה תולדות נח
אלה תולדות נח

אלה תולדות נח

         

תקציר

"אילו חיים. איזה סיפור. ואיזה גורל! לקרוא את האוטוביוגרפיה של נח קליגר זה כמו לצלול אל תוך האירועים ההיסטוריים של המאה ה- 20. אירועים כואבים בהתחלה, נשגבים בהמשך, הנקראים בהתרגשות." כך כותב הסופר וחתן פרס נובל אלי ויזל בהקדמה לאוטוביוגרפיה של ידידו נח קליגר.
לא רבים הם האנשים שגורלם מייצג באופן כה עקבי את גורלו של העם היהודי במאה השנים האחרונות כמו נח קליגר, שבאישותו ובסיפור חייו הוא עדות מהלכת לניצחונה של הרוח האנושית בכלל, ושל העם היהודי ושאיפתו לחיים ולעצמאות בפרט, על אושוויץ ועל משרפותיו.קליגר נולד ב- 1926 בצרפת, היה ציוני עוד בנעוריו, נשלח לאושוויץ וחזר ממנו, פעל להברחת יהודים מאירופה לארץ ישראל, היה מאנשי צוות האונייה אקסודוס במסעדה ההרואי לארץ, לחם במלחמת העצמאות, מילא במשך עשרות שנים תפקידים בכירים במוסדות הכדורסל בארץ ובעולם ועובד כעיתונאי ב"ידיעות אחרונות" במשך 53 שנים, עד עצם היום הזה.
תולדות חייו של נח קליגר מייצגות את הדרך רבת הסבל והגבורה שעבר העם היהודי מגלות לשואה ולתקומה. הוא שרד כנער את זוועות השואה הודות לכוח הישרדות ועוצמה אישית יוצאי דופן, והחיים הארוכים, הציוניים, העשירים ומלאי העשייה שחי על אף הכול, ואישיותו החיונית ומלאת ההומור ואהבת החיים, הם בבחינת ניצחון אישי וסמלי על היטלר ועל הרשע הנאצי. מאוּד מוצל הפך קליגר לנושא לפיד – אש התמיד של זיכרון השואה – ופעילותו לשימור הזיכרון הזה מוכרת וזוכה לכבוד ולהוקרה בעולם כולו.
סיפור חייו המרתק מובא כאן מתוך זיכרונו המדויק להפליא ובכישרון סיפור טבעי, שהיה לו גם למשלח יד ולשליחות חיים. זהו סיפור שלצד זוועות ומוראות שזורים בו מעשים הרואיים ונסים מופלאים, ולצד מפגשים נדירים וחוויות מפעימות – גם אנקדוטות וסיפורים מבדרים.

מחיר באתר: 88.2 ₪

מחיר קטלוגי: 98

Powered by Blacknet.co.il