דף הבית > העיר האבודה Z
העיר האבודה Z

העיר האבודה Z

         

תקציר

בשנת 1925 אבדו בג´ונגלים של האמזונס עקבותיהם של חוקר הארצות פֶ־רסי פוסט¬ בנו ג´ק ואדם נוסף¬ בשעה שניסו לאתר את שרידיה של תרבות קדומה ואת מיקומה של העיר Z ­ שם הקוד שהעניק פוסט לאלדורדו האגדית. מה שנועד להיות התגלית הגדולה של המאה הפך לאחת מתעלומות מסעות החקר המסתוריות ביותר במאה העשרים.
סיפורו של פוסט¬ קולונל בצבא הבריטי שקנה לעצמו שם של גבר קשוח¬ נועז¬ שאפתן ונחוש¬ נעשה אובססיה למאות אנשים שהלכו בעקבותיו אל מרחבי הפרא הלא נודעים של ברזיל ובוליביה. עשרות שנים חיפשו מדענים והרפתקנים את שרידי משלחתו ואת העיר האבודה שביקש למצוא ­ רבים מהם קיפחו את חייהם¬ נפלו בשבי האינדיאנים¬ או איבדו את שפיותם. דמותו של פוסט אף שימשה השראה לספרו של ארתור קונן דויל ¢העולם שאבד¢ ולסדרת ספרי ההרפתקאות לנוער ¢אינדיאנה ג´ונס הצעיר¢.
העיתונאי דיוויד גראן נבר ביומניו של פוסט¬ צלל אל המכתבים ששלח ממסעו לחברה הגיאוגרפית המלכותית בלונדון¬ שוחח עם קרובי משפחתו ויצא ב־2006 לברזיל לברר אחת ולתמיד מה עלה בגורלו של האיש שנאמר עליו כי אין יער שעמד בדרכו או חיות טרף שיכלו לו. גראן צעד במסלול שתיכנן פוסט¬ בוסס בביצות¬ נאבק בחרקים ובחום בלתי נסבל¬ פגש את זקני שבט הקויקורו ­ האחרונים שראו את פוסט בחיים ­ והצליח לשפוך אור חדש¬ ומפתיע¬ על המסתורין האופף את הממלכה המוזהבת¬ שהציתה את דמיונם של דורות על גבי דורות.
זכויות העיבוד לקולנוע של העיר האבודה Z נמכרו לאולפני פרמאונט. את קולונל פרסי פוסט עתיד לגלם השחקן בראד פיט.

דיוויד גראן הוא חבר מערכת כתב העת האמריקאי היוקרתי ¢ניו יורקר¢. בעל תואר שני ביחסים בינלאומיים ובכתיבה יוצרת. נוסף על העיר האבודה Z פירסם את The Devil and Sherlock Holmes¬ המקּבץ כתבות מגזין פרי עטו על רצח¬ שיגעון ואובססיה. מתגורר בניו יורק.
העיר האבודה Z נבחר כאחד הספרים הטובים ביותר לשנת 2009 על ידי העיתונים ¢וושינגטון פוסט¢ ו¢ניו יורק טיימס¢ ונכלל ברשימת המועמדים הסופית לפרס סמואל ג´ונסון לספרי עיון. הופיע בראש רשימת רבי־המכר של ¢ניו יורק טיימס¢ ותורגם ליותר מ־25 שפות.
¢עוצר נשימה... גראן הפך את סיפורו יוצא הדופן של פוסט ליצירה הכתובה להפליא¬ בקצב  מושלם.¢              לוס אנג´לס טיימס
¢נקרא בתנופה ובריגוש של סרט מתח...  העיר האבודה Z הוא בו בזמן ביוגרפיה¬ רומן בלשי וספרות מסע עשירה ומלאת חיים.¢                                  ניו יורק טיימס
¢ספר לופת... כמעט גורם לך לרצות לשלוח יד אל תרמיל הטיולים.¢           דיילי טלגרף
¢עלילה רבת־עוצמה... כאילו אחד מאותם גברים קשוחים של קונרד נקלע לרומן של גרסיה מרקס.¢          ניו יורק טיימס בוק רוויו
 
¢העיר האבודה Z נוגע בשאלות המרכזיות של דורנו. במאבק בין האדם לסביבה העוינת ­ ידו של מי על העליונה¿ספר מרתק ומבריק.¢
מלקולם גלדוול
מחבר נקודת המפנה ומצוינים

מחיר באתר: 80.1 ₪

מחיר קטלוגי: 89

Powered by Blacknet.co.il