דף הבית > הקרח והטיטניק
הקרח והטיטניק

הקרח והטיטניק

         

תקציר

טביעתה של אוניית הפאר הענקית טיטניק מעוררת בלב הוגה הדעות האסטוני יאן קפלינסקי, יליד 1941, תהיות רבות באשר לאפשרות שקיעתם של ערכים אנושיים בתקופתנו. האם יכולה תרבות שלמה לשקוע ולהיעלם כספינה במצולות הים? האם יש מוצא מאובדן הדרך של העת הזאת, ואם כן מהו? איזו ראיית עולם תוכל להעניק פתרונות מתקבלים על הדעת למצוקות החברה המודרנית? האם לאמון בזולת ולאמונה באדם יש תחליף או תקומה, אחרי קריסת כמה וכמה אידיאולוגיות שהתיימרו להקים בעולם אדם חדש? וכיצד יעלה בידינו לגלות בתוכנו וגם מחוץ לנו את המפה הנכספת, שתעזור לנו לנווט את הדרך במים גועשים?

בחשיבותו המקורית אשר העמידה אותו בראש הוגי הדעות בארצו, ובלשונו הצלולה והמדויקת, כיאה לסופר ומשורר, מצליח קפלינסקי לגעת באמצעות יצירתו ´הקרח והטיטניק´ באחדות מהסוגיות הבוערות ביותר בחיי אנשים, שעולמם עובר תהפוכות מאיימות ודרכם מי ישורנה. לאמירותיו המחכימות יש חשיבות יתרה במקום המאבד בהדרגה אך בהתמדה את אוצרותיו הרוחניים, במדינה המיטלטלת חדשים לבקרים כספינה בים סוער, ובחברה הנחשפת בתדירות גבוהה לידיעות בדבר תככים, סיאוב ושחיתות.

היוצר האסטוני, יאן קפלינסקי הוא איש רוח רב פעלים ואחד המשכילים הבולטים בארצו ברבים מתחומי עיסוקו - הגות, כתיבה, תרגום וביקורת. קפלינסקי התפרסם גם כמדינאי הומניסט, יש ומהימן, אשר אינו חושש להשמיע את דבריו באומץ ובכנות. הקרח והטיטניק הוא ספרו הראשון הרואה אור בעברית, והספר הרביעי בסדרת ´צפון´ בעריכת רמי סערי - סדרה שנועדה להפגיש את הקוראים העברים עם ספרות מארצות סקנדינביה ומן המדינות הבלטיות. הספרים הקודמים בסדרה הם ´מדינת גבול´ מאת אמיל טודה (אסטוניה), ´גבר זר בא למשק´ מאת מיקה ולטרי (פינלנד) ו´משל התאנה´ מאת הלנה יגב-מור (ישראל).

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 78 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

אבק וצבעים

אבק וצבעים

יאן קפלינסקי
מחיר מכירה 65 ₪
בנות דודות

בנות דודות

אורורה ונטוריני
מחיר מכירה 89 ₪
הענק ממארוסי

הענק ממארוסי

הנרי מילר
מחיר מכירה 98 ₪
איסאק באבל הסיפורים כרך א מחודש

איסאק באבל הסיפורים כרך א מחודש

איסאק באבל
מחיר מכירה 112 ₪
הפנימייה

הפנימייה

סרהיי זאדאן
מחיר מכירה 98 ₪
נמר הלילה

נמר הלילה

ינגשי צו
מחיר מכירה 98 ₪