דף הבית > ודרך אין אחרת
ודרך אין אחרת

ודרך אין אחרת

         

תקציר

"נכנסו לשער הגיא וירו אלינו משני הרכסים, את הקולות של הכדורים על המשוריין אני זוכרת עד היום. אבל התחושה הנוראית מבאב אל-וואד התחלפה באושר גדול כשנכנסו לירושלים. עד היום אני שמחה שאני חלק מהצלת ירושלים"

 

חשבתם פעם לשבת לשיחה אישית עם לוחם מהפלמ"ח, או חובשת מדור תש"ח? הספר ודרך אין אחרת מעניק לכם את ההזדמנות לעשות זאת.

 

מגיבורי מלחמת העצמאות נשארו מעטים שעוד חיים בינינו. האנשים והנשים שנלחמו עד טיפת הדם האחרונה בגוש עציון, הגנו על גבול הדרום ופרצו את הדרך לירושלים, לא תמיד יוכלו לספר בעצמם את הסיפור הנפלא על העם שהתנער מעפר, עמד בעוז מול אויביו והצליח להחזיר לעצמו את ריבונותו בארץ ישראל, מולדתו העתיקה. האחריות לשמור על הסיפור מוטלת כעת עלינו, דור ההמשך, שחי בישראל המודרנית וממשיך לצעוד בשבילים ששרטטו מקימי המדינה.

 

ודרך אין אחרת הוא ספר עם לב אדם. בין דפיו תמצאו שבעה-עשר שיחות על סיפורי גבורה, רעות לוחמים והצלחה נגד כל הסיכויים. יחד עם אביחי ברג אתם מוזמנים להיכנס לסלון של מי שהיו מגש הכסף שעליו ניתנה המדינה, ולשמוע מהם על סיפורי הקרבות באופן אישי ובגוף ראשון.

 

  • איזה מסר יכולים ללמוד בני דור האינסטגרם ממקימי המדינה?
  • איך הכניסו לתפוז את הרימונים בהם פוצצו את עצמם עולי הגרדום, מאיר פיינשטיין ומשה ברזני?
  • למה מצבו של הנגב במלחמת העצמאות היה קשה במיוחד?
  • כיצד הצליחו מפקדי האוניה "שבתאי לוז'ינסקי" להביא מאות מעפילים לארץ ישראל מתחת לאף של הבריטים?

 

אביחי ברג, נשוי למירה ואב לשלושה, עבד כמדריך ומרצה בבית ספר שדה שער הגיא ועוסק במחקר, חינוך והדרכה. במשך שני עשורים נפגש באופן אישי עם עשרות לוחמי מלחמת העצמאות אשר פתחו בפניו את ביתם ואת ליבם, ושיתפו אותו בחוויותיהם האישיות מתקופת קום המדינה. בשליחותם הוא מעביר כעת את סיפורם לדור הבא, כדי שלעולם לא נשכח את דור תש"ח.


מחיר באתר: 88.2 ₪

מחיר קטלוגי: 98

Powered by Blacknet.co.il