דף הבית > לא בסיכון
לא בסיכון

לא בסיכון

         

תקציר

"אחזתי בהזדמנות שניתנה לי להתמודד עם התווית 'בסיכון' המוצמדת לאוכלוסיית המתבגרים הזאת. בנחישותי לשפוך אור על כוחם ועל תובנותיהם של בני נוער בעבור כולם, כולל הם עצמם, גאלתי בסופו של דבר את עצמי. החוויה שעברתי הפכה לאושרי הגדול. על כך אני חב לתלמידי מל"ד תודה עצומה. האתגר שלהם היה האתגר שלי; ספר זה אינו סיפורי שלי אלא שלהם."            (מתוך הספר)

 

לא בסיכון הוא סיפורה המפעים של שיטה חינוכית שנוסתה והצליחה לשנות את חייהם של בני נוער רבים. מי שכונו לא אחת "נוער בסיכון" מצאו את עצמם בתוך שנים ספורות חלק אינטגרלי מהחברה, תורמים לה ואף מובילים בה. הספר מתובל בסיפורים אישיים מחממי לב, אך לעתים גם כואבים מאוד, של נערים ונערות שזכו לעתיד שלכאורה לא היה צפוי להם.

לא בסיכון פורש גם משנתו החינוכית של מייסד המרכז ומחבר הספר, ד"ר מנחם גוטסמן, המבוססת על פילוסופיית החינוך של אלכסנדר ס' ניל, על השיטה הטיפולית של מילטון אריקסון ועל השקפתו הרוחנית של הרב י"ד סולוביצ'יק. היריעה הפילוסופית, כלי עולם הטיפול וההשראה היהודית הופכים ספר זה למסמך חובה למחנכים, לאנשי רוח ולמטפלים.

 

ד"ר מנחם גוטסמן הוא מומחה בהתפתחות הילד וביחסים משפחתיים. לימד באוניברסיטאות של מדינת ניו יורק, בר-אילן והעברית. היה חוקר בכיר במשרד העבודה והרווחה ועבד במשך שנים רבות כיועץ פסיכולוגי במרפאה לילדים כבדי ראייה בבית החולים הדסה בירושלים. הקים וניהל את התיכון הדתי האלטרנטיבי מל"ד (מרכז למידה דתי) בשנים 1995­–2012.

לאה לזלי גוטסמן היא בעלת תואר ראשון בספרות אנגלית ובחינוך מסיטי קולג' של האוניברסיטה של מדינת ניו יורק ותואר שני בכתיבה יוצרת מהמחלקה לאנגלית באוניברסיטת בר-אילן. תמכה במל"ד מיום ייסודו והיתה מעורבת בהיבטים רבים של התפתחות בית הספר.

 

"גוטסמן יצר מקלט חינוכי משקם לימודית ורגשית לנטולי מסגרת בית ספרית הולמת. באהבה לא מוגבלת ובאמונה אינסופית בטוב הבסיסי שבהם עיצב 'האב המאמץ' הזה חוף מבטחים חדש של חמימות ואכפתיות." (הרב פרופ' דניאל שפרבר)

"הצלחתו של ד"ר גוטסמן הצילה נפשות רבות מפחים וממכשולים מגוונים והובילה אותם אל חיים חיוביים. זהו סודו של ד"ר גוטסמן... הספר מכיל חלקיקים מעץ החיים – משהו שכדאי לכל אחד מאיתנו להיאחז בו." (הרב עדין אבן ישראל [שטיינזלץ])


מחיר באתר: 78.4 ₪

מחיר קודם

מחיר קטלוגי: 98

 * משלוח חינם בארץ בקניה מעל 249 ₪ בכפוף למדיניות המשלוחים 

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

המפה הלא מודעת של ההורות

המפה הלא מודעת של ההורות

מחיר מכירה 79.2 ₪מחיר קודם88 ₪
מוצלחים

מוצלחים

מחיר מכירה 97.2 ₪מחיר קודם108 ₪
חודש הספר 20% הנחה
מבטים מצטלבים

מבטים מצטלבים

מחיר מכירה 71.2 ₪מחיר קודם89 ₪
2 ספרים ב99 ש"ח
אני הבוסית

אני הבוסית

מחיר מכירה 100.8 ₪מחיר קודם112 ₪
2 ספרים ב99 ש"ח
ילדי הקשב

ילדי הקשב

מחיר מכירה 78.3 ₪מחיר קודם87 ₪
2 ספרים ב99 ש"ח
איך לגדל ילדים מאושרים 3 - סיפורים מעצימים

איך לגדל ילדים מאושרים 3 - סיפורים מעצימים

מחיר מכירה 88.2 ₪מחיר קודם98 ₪