דף הבית > מטוסים בערפל הקרב חלק ב
מטוסים בערפל הקרב חלק ב

מטוסים בערפל הקרב חלק ב

5 2
         

תקציר

חיל האויר במלחמת יום כיפור.

מלחמת יום הכיפורים, גם חמישים שנה לאחר שהתרחשה, נותרה עדיין טראומה לאומית ואישית, עבור דור שלם שחווה את מאורעותיה, כאב את כאביה והתאבל על חלליה.
הספר ”מטוסים בערפל הקרב”, שהוא המשך לספרים ”כרעם ביום בהיר” (על ”מוקד” במלחמת ששת הימים) ו”רוח רפאים מעל קהיר” (מלחמת ההתשה), נועד לתת תיאור מעודכן ומלא ככל האפשר, של פעילות חיל האויר בתקופת שלוש השנים שבין תום מלחמת ההתשה ועד סיומה של מלחמת יום הכיפורים. בספר מובא תיאור כל המבצעים, המשימות והפעולות שביצעו לוחמי החיל, ומפורט סיפורם של הלוחמים, אשר המריאו לפעילות על פי פקודות המשימה, תקפו, התמודדו עם מטוסי אויב וחזרו כדי לספר את סיפורם.
ביקורות רבות הושמעו ונכתבו על תפקוד מפקדת חיל האויר בימי המלחמה. חיל האויר נכנס למלחמה כשלוחמיו מוכנים ומאומנים היטב לקרב, מצויד במטוסים מהטובים בעולם, ובמערכת תמיכה טכנית, לוגיסטית ומנהלית מעולה. למרות זאת ההחלטות שהתקבלו בימי הלחימה הראשונים היו שגויות, ההכנות חפוזות, ואי הסדר היה רב. משימות רבות נכשלו במהלך ימי הלחימה. משברים התפתחו בין מפקד חיל האויר לרמטכ”ל ובמיוחד עם סגנו. מחלוקות אלה הרחיבו את אי האמון במפקדי חיל האויר ותוכניות הלחימה שלהם. לנוכח כל אלה בולט חלקם של לוחמי חיל האויר, אשר יצאו למשימות וביצעו אותן תוך חירוף נפש. סיפורם והקרבתם של לוחמים אלה ראויים לפרסום, כדי שהדורות הבאים ידעו על קורות המלחמה התובענית והקשה הזו, ולנוכח עיניהם יעמדו מסירותם הרבה ונחישותם להשלים את המשימות, כמעט בכל מחיר.


מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 118 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

נתיבי אויר ורוחות מלחמה

נתיבי אויר ורוחות מלחמה

דני שלום
מחיר מכירה 120 ₪
2 ב-110 ש"ח
המוחות הגדולים בהיסטוריה

המוחות הגדולים בהיסטוריה

ויל דוראנט
מחיר מכירה 98 ₪
חודש הספר 20% הנחה
תל אביב שלי

תל אביב שלי

אילן שחורי
מחיר מכירה 103.2 ₪מחיר קודם129 ₪
המגנט המסתורי

המגנט המסתורי

חגי ארליך
מחיר מכירה 98 ₪
2 ב-110 ש"ח
92 ימי מאסר וצום

92 ימי מאסר וצום

בנימין פון וייזל זאב
מחיר מכירה 98 ₪
הנכדה של השויחטקה

הנכדה של השויחטקה

אבינעם קליין
מחיר מכירה 108 ₪