דף הבית > מטוסים בערפל הקרב חלק ב
מטוסים בערפל הקרב חלק ב

מטוסים בערפל הקרב חלק ב

         

תקציר

חיל האויר במלחמת יום כיפור.

מלחמת יום הכיפורים, גם חמישים שנה לאחר שהתרחשה, נותרה עדיין טראומה לאומית ואישית, עבור דור שלם שחווה את מאורעותיה, כאב את כאביה והתאבל על חלליה.
הספר ”מטוסים בערפל הקרב”, שהוא המשך לספרים ”כרעם ביום בהיר” (על ”מוקד” במלחמת ששת הימים) ו”רוח רפאים מעל קהיר” (מלחמת ההתשה), נועד לתת תיאור מעודכן ומלא ככל האפשר, של פעילות חיל האויר בתקופת שלוש השנים שבין תום מלחמת ההתשה ועד סיומה של מלחמת יום הכיפורים. בספר מובא תיאור כל המבצעים, המשימות והפעולות שביצעו לוחמי החיל, ומפורט סיפורם של הלוחמים, אשר המריאו לפעילות על פי פקודות המשימה, תקפו, התמודדו עם מטוסי אויב וחזרו כדי לספר את סיפורם.
ביקורות רבות הושמעו ונכתבו על תפקוד מפקדת חיל האויר בימי המלחמה. חיל האויר נכנס למלחמה כשלוחמיו מוכנים ומאומנים היטב לקרב, מצויד במטוסים מהטובים בעולם, ובמערכת תמיכה טכנית, לוגיסטית ומנהלית מעולה. למרות זאת ההחלטות שהתקבלו בימי הלחימה הראשונים היו שגויות, ההכנות חפוזות, ואי הסדר היה רב. משימות רבות נכשלו במהלך ימי הלחימה. משברים התפתחו בין מפקד חיל האויר לרמטכ”ל ובמיוחד עם סגנו. מחלוקות אלה הרחיבו את אי האמון במפקדי חיל האויר ותוכניות הלחימה שלהם. לנוכח כל אלה בולט חלקם של לוחמי חיל האויר, אשר יצאו למשימות וביצעו אותן תוך חירוף נפש. סיפורם והקרבתם של לוחמים אלה ראויים לפרסום, כדי שהדורות הבאים ידעו על קורות המלחמה התובענית והקשה הזו, ולנוכח עיניהם יעמדו מסירותם הרבה ונחישותם להשלים את המשימות, כמעט בכל מחיר.


מחיר באתר: 106.2 ₪

מחיר קודם

מחיר קטלוגי: 118

 * משלוח חינם בארץ בקניה מעל 249 ₪ בכפוף למדיניות המשלוחים 

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מטוסים בערפל הקרב חלק א

מטוסים בערפל הקרב חלק א

מחיר מכירה 106.2 ₪מחיר קודם118 ₪
כשאייכמן נכנס אלינו הביתה

כשאייכמן נכנס אלינו הביתה

 
מחיר מכירה 88.2 ₪מחיר קודם98 ₪
2 ספרים ב99 ש"ח
יום הפלישה D-DAY

יום הפלישה D-DAY

מחיר מכירה 97.2 ₪מחיר קודם108 ₪
2 ספרים ב99 ש"ח
1982 לבנון הדרך למלחמה

1982 לבנון הדרך למלחמה

מחיר מכירה 95.4 ₪מחיר קודם106 ₪
חודש הספר 20% הנחה
הורדוס

הורדוס

מחיר מכירה 79.2 ₪מחיר קודם99 ₪
חודש הספר 20% הנחה
חיילי שדה בעיר קדושה

חיילי שדה בעיר קדושה

מחיר מכירה 95.2 ₪מחיר קודם119 ₪