דף הבית > סיפורה של מדינה במחתרת
סיפורה של מדינה במחתרת

סיפורה של מדינה במחתרת

         

תקציר

"לנו הפולנים, היו אלה ימי מלחמה וכיבוש; להם, היהודים הפולנים, זה היה סוף העולם."
 
יאן קרסקי, "האיש שניסה לעצור את השואה", מתאר בספר חשוב ויוצא-דופן זה את פעילותו כלוחם וכשליח בכיר במחתרת הפולנית. הוא מספר בסגנון מרתק על חיי היום-יום בפולין המובסת, על משימות השליחוּת הסודיות ברחבי אירופה הכבושה, על בריחתו הנועזת משבי הגסטאפו, פגישותיו עם מנהיגי היהודים בגטו ורשה, והתגנבותו למחנה השמדה כדי להיות עד במו עיניו לזוועה. שיאו של הספר הוא שליחותו של קרסקי לבריטניה ולאמריקה בעיצומה של המלחמה, לדווח למנהיגי העולם החופשי על המתרחש בפולין ועל שואת היהודים. 
 
סיפורה של מדינה במחתרת התפרסם בארצות-הברית עוד לפני תום המלחמה, ועורר שם הד עצום. לאחרונה ראה אור מחדש באנגלית ובצרפתית. 
 
יאן קרסקי, פולני קתולי, הוא מגיבורי המאבק הפולני בנאצים, ומן הבודדים שראו לעצמם חובה לסייע בכל דרך גם לבני ארצם היהודים. על גבורתו בתקופת המלחמה קיבל את תואר חסיד אומות העולם, אזרחות כבוד של מדינת ישראל, ואת העיטור האמריקאי הגבוה ביותר - מדליית החירות הנשיאותית. 
 
עדותו של קרסקי, בספר זה ובראיון המפורסם עימו בסרט שואה של קלוד לנצמן, היתה למכרעת בהבנת אחת הסוגיות המטרידות ביותר של המלחמה: תגובתן – או חוסר תגובתן – של בעלות-הברית לשואה.

מחיר באתר: 106.2 ₪

מחיר קטלוגי: 118

Powered by Blacknet.co.il