דף הבית > עשרה דברים שילדים עם אוטיזם רוצים שתדעו
עשרה דברים שילדים עם אוטיזם רוצים שתדעו

עשרה דברים שילדים עם אוטיזם רוצים שתדעו

         

תקציר

כשפורסם המאמר של אלן נוטבום שעל בסיסו נכתב הספר הזה, הוא הפך מיד לוויראלי ולקריאת חובה לכל ההורים, העובדים הסוציאליים, המורים, המטפלים וקרובי המשפחה של ילדים עם אוטיזם. אחת האמהות שקראה אותו אמרה בפשטות: "זה בדיוק מה שהבת שלי היתה אומרת, אילו יכלה" רב המכר שלפניכם הנו מהדורה שלישית ועדכנית שנמכרה בלמעלה מרבע מיליון עותקים ברחבי העולם. בכתיבה מלאה בתבונה, חמלה והומור, אלן נוטבום מגדירה את מה שלדעתה הם עשרת המאפיינים המרכזיים המאירים את הלך המחשבה ותחושות הלב של ילדים עם אוטיזם. ניסיונה של נוטבום כאם לשני בנים על הרצף מספק "מבט מבפנים" על ההיבטים השונים של החיים עם אוטיזם. הוא מסייע לקוראים להכיר בכך שאף שהם מרגישים לעתים מוצפים ומבולבלים, הם לעולם אינם חסרי אונים. זהו ספר של כתיבה חד-פעמית הפותחת צוהר לעולם שיכול לעתים להרגיש מפחיד ומשתק, אך זהו גם עולם שאפשר לשאוב ממנו המון כוח ולבנות חיים מלאי תקווה, משמעות ואהבה. הספר הזה הוא מתנה של הבנה.  

 

עשר התובנות שתוכלו למצוא במדריך הזה: 

  • אני ילד שלם
  • החושים שלי לא מסונכרנים
  • "לא מוכן" (אני בוחר שלא) ו"לא יכול" (אני לא מסוגל) זה לא אותו הדבר
  • אני חושב קונקרטית. אני מפרש שפה בצורה מילולית
  • הקשיבו לכל הדרכים שבהן אני מנסה לתקשר
  • תארו לעצמכם! אני נוטה להבין דברים בצורה חזותית
  • התמקדו במה שאני מסוגל לעשות, לא במה שאני לא מסוגל
  • עזרו לי להיות חברתי
  • שימו לב מה גורם לי להתפרק
  • תאהבו אותי בלי "אם"

 

אלן נוטבום כתבה ספרי עיון ופרוזה. ספריה בנושא אוטיזם העניקו השראה למיליוני אנשים ברחבי העולם ותורגמו לעשרים שפות. היא כתבה את הרומן The River by Starlight ופרסמה מאמרים בנושאים שונים ומגוונים כמו היסטוריה, גנאלוגיה, בייסבול וקהילה.

 

"הספר הזה הוא בגדר חובת קריאה של ממש. אלן ספגה חוכמה רבה כל כך מעולם האוטיזם והביאה הכול לידי ביטוי בכתיבה שלה. רכשו את הספר הזה, שאלו אותו, שתפו אחרים בקריאה שלכם – ואז התחילו לקרוא מחדש!"

–– ג'ניפר מקאיווי, מחברת הספר Growing Up with Sensory Issues: Insider Tips from a Woman with Autism and How to Teach Life Skills to Kids with Autism or Asperger’s

 

"כה נפלא שספרה הקלסי של אלן נוטבום נמצא כאן לטובתו של דור חדש! אם ילדיכם אובחנו עם אוטיזם, או אם אתם חושבים אולי שיש להם אוטיזם – זהו הספר הראשון שעליכם לקרוא."

–– בובי שיהאן, מחבר הספר What I Wish I'd Known about Raising a Child with Autism

 

"עשרה דברים הוא הספר שסייע לי יותר מכול – והעניק לי תקווה גדולה מכול – אחרי שבני אובחן עם אוטיזם לפני שמונה שנים. מאז המלצתי עליו להורים רבים שנמצאים בראשית המסע, וכמוני גם הם התאהבו בו לחלוטין."

–– מורה קמפבל, עורכת בכירה, כתב העת Spectrum Women

 

" כהורה, כמי שעובדת עם אנשים אוטיסטים וכקוראת נלהבת בתחום, אני אומרת לכם: הספר הזה מוכרח להיות על המדף שלכם. אם אתם מכירים מישהו על הרצף, הספר הזה יעזור לכם להיטיב להבין אותו. נוטבום תוביל אתכם משנות הגן, דרך חטיבת הביניים, התיכון ומעבר להם. השאלות לדיון ולמחשבה מושלמות לקבוצות תמיכה להורים, להכשרות מורים או לחוגי קריאה. אופטימיות עד בלי די."

–– ונדלה ויתקומב מארש, מנתחת התנהגות, מחברת הספר The ABC’s of Autism in the Classroom

 

"לכל ילד עם אוטיזם מגיע שיהיו לו בחיים מבוגרים שיקראו את הספר הזה. הורים ימצאו בו בת ברית נבונה ומלאת חמלה. זהו ספר נגיש ומאורגן להפליא, המכיל היקף מרשים של מידע מפורט, הצעות מועילות ואסטרטגיות ספציפיות. הוא מציאותי, מעשי ומרומם נפש, ויעזור לכם להחליט באופן הנכון ביותר למען ילדיכם ולמען עצמכם. הוא נכלל ברשימה הקצרה של ספרים מומלצים ביותר על אוטיזם, ואני ממליצה לכם בכל פה לספוג את החוכמה שלו וכן לחלוק אותה עם אחרים."

–– ד"ר דברה מור, פסיכולוגית (בדימוס) ומחברת-שותפה עם טמפל גרנדין של הספר The Loving Push: How Parents and Professionals Can Help Spectrum Kids Become Successful Adults

 

"אלן נוטבום שבה ומזכירה לנו שעלינו ללמוד יותר מכפי שאנחנו מלמדים, ושעלינו להקשיב יותר מכפי שאנחנו מדברים. עשרה דברים מדגיש את הנקודות הללו ומציע לקוראים תובנות חשובות ומידע רב ערך. הספר הזה איננו רק מבט חומל והומניסטי על אוטיזם, אלא גם מחשבה על שדה משתנה ועל הבנות מתפתחות בכל הנוגע לייצוג, לתמיכה וליכולת."

–– ד"ר פולה קלות, מחברת הספרים You’re Going to Love This Kid ו– Pedro’s Whale

 

"ספר נפלא להורי ילדים שזה עתה אובחנו. הוא יעזור להורה שהאבחנה מבהילה אותו להתחיל ביצירת תוצאות חיוביות עבור ילדו."

–– ד"ר טמפל גרנדין, מחברת הספרים The Way I See It  ו– Thinking in Pictures

 

" כיועץ בינלאומי בענייני איי-אס-די, שעובד עם יחידים, עם בתי ספר ועם הורים, השתמשתי במקור המידע הזה ככלי הוראה יסודי ברוב ההכשרות שלי, ובפרט עם אנשי צוות חדשים בתחום החינוך. במילותיה של אלן: "רק לעתים נדירות באמת אין לנו אפשרויות בחירה," וזה כל כך נכון. היחיד מועצם כשהוא מסגל לעצמו שליטה בעולם שבמובנים רבים נתפס כבלתי נשלט. הספר הזה הוא חלק חיוני מאוסף מקורות המידע שלכם על אוטיזם."

–– ג'ים בול, ד"ר לחינוך מנתח התנהגות מוסמך, נשיא "ג"ב, ייעוץ אוטיזם"

 

"ספר זה מסביר את התובנות המתפתחות שלנו לגבי האוטיזם, שחיוניות כל כך להורים, לאנשי מקצוע ולאנשים עם אוטיזם: אנא העניקו לילד האוטיסט שאתם מכירים את משאלתו, וספגו את החוכמה והבהירות של ספר שאני ממליץ עליו בחום."

–– ד"ר טוני אטווד, מחבר הספר Ask Dr. Tony: Answers from the World's Leading Authority on Asperger's Syndrome/High-Functioning Autism


מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות
אזל זמנית

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מלחמות יצרים

מלחמות יצרים

מירב רוט
מחיר מכירה 98 ₪
קרל גוסטב יונג

קרל גוסטב יונג

רות נצר
מחיר מכירה 118 ₪
על רוחב הלב

על רוחב הלב

אדם פיליפס
מחיר מכירה 98 ₪
לאכול לגדול לאהוב

לאכול לגדול לאהוב

איילת קלטר
מחיר מכירה 84 ₪
ריפוי עצמי

ריפוי עצמי

ניקול לה-פרה
מחיר מכירה 108 ₪
לנצח את אפקט השליליות

לנצח את אפקט השליליות

גון טירני
מחיר מכירה 108 ₪