דף הבית > נורית גרץ

נורית גרץ

ממילא גורלך נחרץ

ממילא גורלך נחרץ

נורית גרץ
מחיר מכירה 96 ₪
מה שאבד בזמן

מה שאבד בזמן

נורית גרץ
מחיר מכירה 96 ₪
עקבות ימים שעוד יבואו

עקבות ימים שעוד יבואו

נורית גרץ
מחיר מכירה 98 ₪
אל מה שנמוג

אל מה שנמוג

נורית גרץ
מחיר מכירה 78 ₪
על דעת עצמו

על דעת עצמו

נורית גרץ
מחיר מכירה 98 ₪
נוף בערפל

נוף בערפל

נורית גרץ
מחיר מכירה 94 ₪
מקהלה אחרת

מקהלה אחרת

נורית גרץ
מחיר מכירה 94 ₪

גרץ היא דמות יוצאת דופן בעולם הספרות והביקורת בישראל. היא מצליחה לשלב בין עיסוקיה כחוקרת ספרות וקולנוע מהשורה הראשונה לבין כתיבה ספרותית עשירה ומרתקת. ספריה נותנים מבט מעמיק אל תופעות תרבותיות מרכזיות בחברה הישראלית.

קול ספרותי ייחודי

נורית גרץ אמנם זכתה להכרה והערכה בינלאומית כחוקרת ספרות וקולנוע חדת עין ופורצת דרך, שהאירה במחקריה הנועזים והמקיפים היבטים חבויים ובלתי מוכרים בתרבות ובחברה הישראלית. עם זאת, מעבר להישגיה האקדמיים, גרץ מצליחה לבטא בכתיבתה הספרותית קול ייחודי, אינטימי ואישי, השופך אור מזווית שונה ורעננה על אותם נושאים שאת חקרם היא מקדמת כל כך. סגנונה הבהיר והחד גם בביוגרפיות וגם בספרי העיון פרי עטה, מאפשר לה לחשוף בפני הקוראים פנים נוספות ומורכבות של הדמויות והסוגיות התרבותיות אותן היא חוקרת. יש בכתיבתה זו תובנה אנושית עמוקה ורגישה, המהדהדת אצל הקוראים וזוכה אף היא להערכה רבה כמו מחקריה.

כתיבה אינטימית ונוגעת

גרץ כותבת ביוגרפיות וספרי עיון ביוגרפיים מרתקים, כמו הביוגרפיה האישית והמפורסמת שכתבה על בן זוגה עמוס קינן "על דעת עצמו" שזיכתה אותה בפרס ברנר לספרות. סגנון כתיבתה האינטימי והנוגע אפשר לה לגעת בלב הקוראים ולהביא תובנות אנושיות עמוקות על הדמויות אותן היא כותבת.

גם בספריה האחרים, כמו "מה שאבד בזמן" שעוסק בזיכרון, "עקבות ימים שעוד יבואו" על הזהות הישראלית ו"אל מה שנמוג" העוסק בהיעלמות, מביאה גרץ מבט אישי ואנושי אל תופעות חברתיות ותרבותיות מרכזיות. סגנונה משלב באלגנטיות בין מחקר מעמיק וניתוח ספרותי מובחר לבין רגישות וחמלה כלפי הדמויות והסיפורים עליהם היא כותבת.

ניתן לומר שגרץ תורמת תרומה ספרותית ייחודית, הן ככותבת והן כחוקרת, המעניקה מבט אותנטי וממקור ראשון אל החברה והתרבות בישראל בדורות האחרונים. קולה האישי הוא בעל ערך ספרותי ותרבותי רב והיא ללא ספק אחת הסופרות המוערכות ביותר בישראל בזכות ולא בחסד.